עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  נהיגה ללא רישיון

  (3)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף

  סעיף 10 לפקודת התעבורה קובע כדלקמן:

  (א) לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רשיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג, שניתן על פי פקודה זו, ולא ינהג אדם אלא בהתאם לתנאי הרשיון זולת אם פוטר מחובת רישיון נהיגה ובמידה שפוטר.

  (ב) בעל רכב ומי שהשליטה על הרכב בידו לא ירשה לנהוג ברכב למי שאינו רשאי לפי סעיף קטן (א) לנהוג בו, ובלבד שלא יהיה בעל רכב או מי שהשליטה על הרכב בידו, אחראי בעד נהיגתו על ידי אדם שאינו רשאי לנהוג בו, אם הוכיח שנקט בכל האמצעים הסבירים כדי שאותו אדם לא יוכל לנהוג ברכב.

  במקרה של נהיגה ללא רישיון, יש לפנות בהקדם אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

  נהיגה ללא רישיון – מקרים שונים:

  ישנן נסיבות נוספות הנופלות בגדר סעיף 10, ביניהן:

  1. נהיגה ללא חידוש רישיון – לרוב תוגדר כעבירה בעלת אופי טכני והענישה תוטל כתלות בזמן שחלף מאז נדרש החידוש ובנסיבות המחדל;
  2. מי שהתיר לאדם שאינו רשאי לנהוג להשתמש ברכבו עובר עבירה וצפוי לעונשי פסילה, קנסות ומאסר;
  3. מי שנוהג ברכב שאינו מתאים לסוג הרישיון בו הוא מחזיק – למשל, נהג האוחז ברישיון לרכב פרטי בלבד ונוהג במשאית. הענישה תיגזר בהתאם לסוג הרכב בו נהג הנאשם בהשוואה לזה בו הוא רשאי לנהוג והמסוכנות שחלה בנסיבות;
  4. נהיגה בזמן פסילה – הסנקציה שתופעל על נהג שהפר צו שיפוטי תהיה דומה לזו שתופעל כנגד נהיגה ללא רישיון כלל ואף למעלה מזה – פסילה ועונשי מאסר.

  בכל מקרה של נהיגה ללא רישיון, מומלץ לפנות לעו"ד תעבורה שיבחן את הנסיבות והראיות ויפעל להפחתת הענישה.

  פנה לעו"ד תעבורה

  נהיגה ללא רישיון נתפסת כאחת העבירות החמורות בדיני התעבורה, שעה שהעובר אותה מסכן את עצמו ואת יתר משתמשי הדרך כאשר הוא אוחז בהגה מבלי שקיבל את ההכשרה המתאימה ועמד במבחני הרישוי. בהתאם, הסנקציות מתבטאות בעונשי פסילה ומאסר עד שנתיים בפועל. ללמדך, כי מדובר בענישה מחמירה מאוד קל וחומר כאשר הנאשם זקוק לרשיונו לפרנסתו. עורך דין תעבורה תל אביב אלון שליכטר מומחה בניהול הליכים בבתי המשפט לתעבורה להקלת הענישה.

  החזרת רישיון נהיגה בתיק קטלני בחשד לגרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

  המשרד מלווה את לקוח המשרד, החל מיום האירוע ועובר לחקירותיו במשטרה בו נחשד לגרימת מוות ברשלנות של 2 נוסעי אופניים חשמליים במסגרתו יצאנו לשטח באמצע הלילה יחד עם בוחן תנועה מטעמנו על מנת לעמוד בצורה יסודית על כל הממצאים בשטח.

  בין היתר נטען כי אין ללקוח המשרד אחריות לתאונה הטרגית בה איבד את חייו נהג האופניים. בשלב זה באופן אוטומטי לקצין משטרה יש סמכות לפסול באופן מנהלי את רישיון הנהיגה למשך 90 יום וכך היה גם במקרה זה.

  למרות זאת, הוגשה בקשה לביטול פסילה המנהלית לבית המשפט לתעבורה בתל-אביב.

  מיד ובסמוך להגשת הבקשה לביטול הפסילה המנהלית לבית המשפט, פנתה משטרת ישראל, יחידת הבוחנים בתל-אביב למשרדנו והודיעה כי היא מחזירה את רישיון הנהיגה ללקוח המשרד ובצעד חריג הושגה הסכמה על החזרת רישיון הנהיגה.

  ישנה חשיבות עצומה להגעה לשטח של עורך הדין בכל תאונה עם נפגעים ובמיוחד בתאונה קטלנית שגרמה למות אדם. משרדנו עובד עם בעלי מקצוע מהשורה הראשונה על מנת לספק הגנה יסודית ואחראית כאשר כל בעלי המקצוע הרלוונטיים בזירת האירוע כדי לקבל אינפורמציה קריטית בסמוך ככל האפשר לאירוע התאונה.

  להלן, החלטת בית המשפט:

  מהי פסילה מנהלית?

  לקצין משטרה יש סמכות להורות על פסילה מנהלית ל- 30 יום בגין עבירת תנועה חמורה כמפורט בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה. בדר"כ, המדובר על עבירות מהירות ועבירות של נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים.

  לקצין משטרה יש סמכות לפסול מנהלית ל- 60 יום בגין תאונת דרכים שבה נחבל אדם או נגרם נזק לרכוש.

  לקצין משטרה יש סמכות להורות על פסילה מנהלית ל- 90 יום בגין תאונת דרכים שבה נהרג אדם.

  שימוע בהליך של פסילה מנהלית בפני הקצין הממונה

  החלטה על פסילה תינתן לאחר שניתנה לנהג או לבא כוחו הזדמנות לטעון טענותיו, כלומר ניתן להגיע עם עורך דין לתעבורה מטעמכם להליך השימוע בפני הקצין הממונה, על מנת לשכנע אותו להימנע לחלוטין מהפסילה המנהלית ו/או לקצרה.

  אמות המידה שנלקחים בחשבון בעת ההחלטה בדבר הפסילה המנהלית

  • הרשעות קודמות של הנהג.
  • מידת הסיכון שגרם הנהג לעצמו ולאחרים.
  • חומרת העבירה והשפעה של גורמים אחרים (נהגים ודרך).
  • עניין ציבורי או עדיפות של היחידה במלחמה בעבירה מסוימת.
  • נסיבות מיוחדות.

  ביטול ו/או קיצור פסילה מנהלית על ידי בית משפט

  במידה וקצין משטרה פסל מנהלית את רישיון הנהיגה, ניתן במקרים המתאימים ומומלץ לאחר התייעצות עם עורך דין לתעבורה, לשקוד על הגשת בקשה לביטול / קיצור הפסילה המנהלית ערוכה בצורה מקצועית יחד עם מסמכים מתאימים ולהגישה במהירות לבית המשפט. דיון בעניין זה בדר"כ נקבע תוך שבוע ימים אצל שופט תעבורה תורן, גם במקרה זה מומלץ להיות מיוצגים על ידי עורך דין לתעבורה, על מנת למקסם את הסיכויים לקבלת הבקשה על ידי בית המשפט ולהחזרת רישיון הנהיגה במהרה!.

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  על הכותב: עו"ד אלון שליכטר עוסק במשפט הפלילי ודיני התעבורה, בעל ניסיון, ידע ומקצועיות בתחומים אלו. כמו כן, עו"ד אלון שליכטר פועל עבור כל תיק בבניית אסטרטגיה באופן אישי כ"מעשה חייט" וזאת על פי נסיבות התיק והנסיבות האישיות. בנוסף, עו"ד אלון שליכטר, פועל עבור כל לקוח בנאמנות מלאה, דיסקרטיות ונחישות וזאת על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר!


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  שאלות ותשובות

  ככלל, במידה ואכן המדובר באדם המציג את עצמו כשוטר ומבקש מכם לסור אל תחנת המשטרה, אכן המדובר בהזמנה לחקירה. ניתן להתקשר אל תחנת המשטרה בעצמכם על מנת לוודא שאכן כך הדבר.

  ברוב המקרים אינך יודע באיזה סטאטוס אתה מוזמן למשטרה, כלומר האם אתה נחקר כחשוד תחת אזהרה או בחקירה למתן עדות ("עד"). הרגע בו תדע שאתה חשוד בביצוע של עבירה, הוא כאשר החוקר יאמר לך כי אתה חשוד בעבירה ויזהיר אותך שאינך חייב לומר שום דבר וכן את האפשרות להיוועץ בעורך דין לפני החקירה.

  החוקרים בתחנה מיומנים ומטרתם היא אחת – שהחשוד יודה בביצוע העבירה. לכן, לרוב הם נוקטים בתחבולות חקירה מגוונות הכוללות, שימוש בהבטחות, איומים במעצר קרובים ופרסום השם שלך ברבים, מדובבים, הקלטות וכדו'.

  כמו כן, ישנה חשיבות רבה לגרסה אותה אתה מוסר לחוקר, שכן היא בעלת משמעות מכרעת לניהול ההליכים כנגדך, הגם אם המדובר לשיטתך או לשיטת החוקר, במקרה "קל ערך", מומלץ לממש את זכות היוועצות בעורך דין לפני החקירה.

  במידה ואכן אדם קרוב אליכם נעצר, ככלל הוא יובא בפני שופט מעצרים בבית המשפט באזור בו הוא נחקר, וזאת תוך 24 שעות מרגע מעצרו.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: חקירה פלילית | חקירה במשטרה | חקירה באזהרה

  לאחר חקירה במשטרה, בחשד לביצוע עבירה, ייפתח לכם תיק חקירה, אשר יופיע ברישומי המשטרה וכן יופיע בתדפיס רישום הפלילי שלכם ('תעודת יושר'), בקטגורית מב"ד (ממתין לבירור דין).

  בשלב זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מהתחום הפלילי, על מנת לבחון אפשרות להגשת בקשה לסגירת התיק וזאת בטרם הגשת כתב האישום ו/או סגירת התיק כנגדם אף בעילות של 'חוסר עניין לציבור' או 'חוסר בראיות', אשר למרבה הצער משאירות כתם בתדפיס רישום הפלילי שלכם. על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: סגירת תיק פלילי: מה עושים לאחר חקירה במשטרה?

  על אף שישנה תחושה בציבור בישראל כי משטרת ישראל נוהגת בסלחנות כלפי משתמשים במריחואנה או בחשיש, מוגשים לא אחת כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית.

  יחד עם זאת, לא אחת על פי הפסיקה בישראל, בוטלו מספר רב של כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים גם כאשר היה מדובר בכמויות מעבר לצריכה העצמית, וגם שהמדובר בסמים מסוג קוקאין, LSD וכדו', וזאת בעיקר בשל אי חוקיות החיפוש שבה נקטה המשטרה.

  לכן, במידה ונתפסת עם סמים לצריכה עצמית או שלא לצריכה עצמית, יש להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי, אשר שולט ברזי המשפט הפלילי, על מנת שייבחן את התיק לעומקו.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נתפסתי עם מריחואנה – מדריך ל"משתמש"

  האיסור הפלילי על פי חוק העונשין, הינה החזקתו, כלומר, ככלל עצם שימוש או החזקת סכין מחוץ לבית או חצרים הינה עבירה פלילית.

  בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירה מסוג זה ואף ניתן לראות כי גם המחוקק הביע את דעתו בעניין זה, בכך שדין מחזיק סכין שלא כדין הינו מאסר עד 5 שנים.

  יחד עם זאת, ישנם מקרים כי גם החזקת סכין מחוץ לבית או החצרים נחשבה להחזקה כשרה, ועל כן לא מהווה עבירה פלילית, ועל כן יש לבחון כל מקרה לגופו.

  כמו כן, בתי המשפט ביטלו כתבי אישום בעבירה זו, בעיקר מהטעמים של חיפוש לא חוקי ומחדלי חקירה חמורים אשר מהווים פגיעה ביסודות ההליך ההוגן.

  על כן, מומלץ להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי באם המדובר בחקירה פלילית, כתב אישום או "עסקאות" עם התביעה טרם ביצוע כל פעולה.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נאשם זוכה מעבירה של החזקת סכין

  על פי הפסיקה הנוהגת, "שיכור" נחשב מי שנמצא לו באוויר נשוף 290, יש לשים לב, נהגים צעירים (מתחת לגיל 24) נחשבים שיכורים, ברף נמוך הרבה יותר.

  פקודת התעבורה קובעת עונש מינימום של פסילת רישיון וזאת למשך שנתיים למי שהורשע בעבירה זו.

  לכן, במידה ויש בידך הזמנה לדין על נהיגה בשכרות, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין על מנת שיוכל לעבור על חומר הראיות, להיפגש עם התביעה ולהוביל להסדר מקל ("עסקת טיעון") ו/או זיכוי מהעבירה.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: כך תתמודדו עם אישום על נהיגה בשכרות

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו

   

  חן יהושוע
  חן יהושוע
  07:32 16 Jan 22
  עו"ד אלון שליכטר סייע לנו בועדת משמעת והשיג עבורנו את התוצאה הטובה ביותר שלה שאפנו להגיע. הוא היה קשוב לאורך כל התהליך, לקח ברצינות את התיק, הקשיב והיה זמין עברונו.מודות על ההשקעה והרצון האמיתי לסייע ככל שניתן.
  זרינה פלכטר
  זרינה פלכטר
  16:49 27 Dec 21
  עו"ד אלון שליכטר הוא קשוב, מכיל, יסודי ומקצועי ביותר. סייע לנו במצב של ועדת משמעת והשיג עבורנו תוצאה מדהימה. מודות מקרב לב על השירות המדהים, ההשקעה והשאיפה לצדק שאכן התממש.
  אביטל קוז'ין
  אביטל קוז'ין
  10:00 01 Dec 21
  אלון עו"ד מקצועי, מקצוען ואיכותי מאוד!הוא היה שם כל אימת שהיינו צריכים אותו. ענה לכל שאלה, עודד וחיזק. אלוף!
  לקריאת כל הביקורות
  js_loader

  נהיגה בזמן פסילה

  רישיונכם נפסל? מובן שמדובר בעונש שיוצר מצב דברים מתסכל במיוחד עבור מי שהרכב משמש אותו לצורכי עבודה או מקל עליו את הניידות. ובכל זאת – אם תתעלמו מכך ותתפסו נוהגים בתוך תקופת הפסילה במקום להפקיד את רישיונכם בבית המשפט, תועמדו לדין באשמת ביצוע אחת העבירות החמורות בפקודת התעבורה ותיענשו בהתאם – מקנסות כבדים דרך פסילת הרישיון למשך שנתיים ועד עונשי מאסר בפועל ועבודות שירות. במקרה של נהיגה בזמן פסילה, יש לקבל ייעוץ משפטי משרד עו"ד אלון שליכטר.

  נהיגה בזמן פסילה – מהי הענישה?

  נהג שרישיונו נפסל וקיבל על כך הודעה רשמית ובכל זאת נוהג ברכב בתוך התקופה שנקצבה לפסילה, עובר עבירה חמורה של נהיגה בזמן פסילה. גם אם נהגתם למופת ולא עברתם עבירה נוספת, בעצם העובדה שהפרתם צו מנהלי או שיפוטי, אתם מפגינים זלזול בסמכויות האכיפה ובבית המשפט וזוהי הרי עבירה עצמאית חמורה שנושאת עונשים קשים. חומרת הענישה הננקטת כלפי העוברים עבירה של נהיגה בזמן פסילה מגלמת את יחס בתי המשפט כלפי מי שהפר צו שיפוטי ברגל גסה, ומטילה בהתאם עונש מירבי של 3 שנות מאסר בפועל בהתאם לסעיף 67 לפקודת התעבורה.

  שיתוף פעולה עם עורך דין מנוסה ומקצועי

  משטרת ישראל עושה כל שלאיל ידה על מנת למנוע מנהגים שרשיונם נפסל לנהוג בתוך תקופת הפסילה, בין היתר בהצבת מארבים ללכידתם. שימו לב – נהג שנתפס נוהג בזמן פסילה עלול להישאר נתון במעצר מיד עם הגשת כתב אישום ועד תום ההליכים המשפטיים בעניינו, וגם משום כך קיימת חשיבות מכרעת לפנות לעורך דין תעבורה ללא דיחוי כדי להימנע ממעצרים ממושכים ועונשי מאסר בפועל.

  עורך דין מומחה לדיני תעבורה יבחן את הראיות ונסיבות ביצוע העבירה ויפעל לצמצום הענישה במקרים של נהיגה בזמן פסילה, בין היתר באמצעות הבאת טיעונים בפני בית המשפט שיש בהם כדי לשכנעו להמיר את עונש המאסר בפועל בעונש מאסר על תנאי. מדובר אמנם בעבירה שבתי המשפט נוהגים להפעיל כנגדה סנקציות משמעותיות, אולם כאשר פועל למענכם עורך דין תעבורה מנוסה שמבצע את המהלכים הנכונים בנסיבות – ניתן להביא להקלה משמעותית של הסנקציות ולעיתים אף לבטל את כתב האישום.

  פסילה מנהלית

  קצין משטרה המעכב אותך אגב ביצוע עבירת תעבורה, רשאי בנסיבותיה לפסול את רישיונך לתקופה מוגדרת במהלכה יאסר עליך לנהוג, טרם קיום הליך ובירור שיפוטי כדי למנוע ממך לסכן את ציבור הנהגים ויתר משתמשי הדרך. פסילת מנהלית נמצאת גם בגדר סמכותו של משרד הרישוי שרשאי לפסול את רישיונו של נהג למשך 3 חודשים עם צבירת 36 נקודות ולמשך 9 חודשים עם צבירת 72 נקודות. משטרת ישראל ומשרד הרישוי הן רשויות מנהליות – ומכאן השם: פסילה מנהלית. אדם שנוהג בזמן פסילה מנהלית מפר אפוא צו מנהלי וצפוי למאסר. משרד עו"ד אלון שליכטר מומחה בדיני תעבורה – פנה לייעוץ ובחינת האפשרויות לבטל את הפסילה או להפחית מתקופתה ולהשאיר את רישיונך בידיך.

  כיצד להקל את הגזירה בפסילה מנהלית?

  ראשית, מומלץ להקדים פניה לעו"ד תעבורה העוסק בייצוג נאשמים בעבירות תעבורה וטיפול בבקשות לביטול פסילות מנהליות. פקודת התעבורה מעניקה לבית המשפט לתעבורה סמכות להורות על ביטול פסילה מנהלית או על קיצורה במסגרת בקשת לביטול פסילה מנהלית אותה יש להגיש לבית המשפט לתעבורה. בנקודה זו מומלץ לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר לו הכלים להוכיח לבית המשפט כי כאשר לקוחו אינו מהווה סכנה בעת נהיגה וכי בנסיבותיו מתקיימים התנאים לביטול הפסילה המנהלית.

  כיצד להקל את הגזירה בפסילה מנהלית?

  ראשית, מומלץ להקדים פניה לעו"ד תעבורה העוסק בייצוג נאשמים בעבירות תעבורה וטיפול בבקשות לביטול פסילות מנהליות. פקודת התעבורה מעניקה לבית המשפט לתעבורה סמכות להורות על ביטול פסילה מנהלית או על קיצורה במסגרת בקשת לביטול פסילה מנהלית אותה יש להגיש לבית המשפט לתעבורה. בנקודה זו מומלץ לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר לו הכלים להוכיח לבית המשפט כי כאשר לקוחו אינו מהווה סכנה בעת נהיגה וכי בנסיבותיו מתקיימים התנאים לביטול הפסילה המנהלית.

  נהיגה ללא רישיון תקף

  נהיגה ללא רישיון על כלי רכב בכלל, או בלי רישיון התקף לאותו כלי רכב, מהווה עבירת תעבורה. המשמעות היא פתיחת תיק, משפט וענישה שעלולה להיות חמורה מאוד. בדיני התעבורה הרשומים בחוק נקבע כי לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רישיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג, שניתן על פי פקודה זו, ולא ינהג אדם אלא בהתאם לתנאי הרישיון. נקלעתם לסיטואציה בה אתם צריכים סיוע ליווי וייצוג של עו"ד פלילי? הכירו את משרד עו"ד בניהולו של אלון שליכטר, המתמחה בעניינים פליליים, וצבר לאורך השנים מוניטין גבוה.

  נהיגה ללא רישיון – נהיגה של "בלתי מורשה"

  נהיגה ללא רישיון, גם במקרים בהם לנהג קיים רישיון נהיגה, נקראת נהיגה של בלתי מורשה. כלומר, הכוונה היא לנהג שאינו מורשה להפעיל כל כלי רכב ממונע. העונש על נהיגה ללא רישיון נהיגה או נהיגה ללא רישיון בתוקף מהווה עבירה פלילית על פי חוקי מדינת ישראל ועל פי תקנות התעבורה. העונשים על עברה זו הם שנתיים של מאסר בפועל ואפילו פסילת רישיון. נשאלת השאלה: כיצד ניתן לפסול את רישיונו של אדם באם רישיונו אינו בתוקף גם כך? ויותר מכך, כיצד ניתן לשלול רישיונו של אדם שאין ולא היה ברשותו רישיון כלל וביצוע נהיגה בזמן פסילה? במקרים אלה, רישיון הנהיגה יישלל או ייפסל מיום הוצאת הרישיון או מיום הוצאת הרישיון החדש.

  פסילת רישיון

  פסילת רישיון לנהג בלתי מורשה היא פסילה אוטומטית. שוטר אשר נתקל באדם המבצע נהיגה בזמן פסילה רשאי לעצור אותו באותו רגע, לפסול את רישיונו במידה ויחדש אותו בעתיד ולעכב את רכבו במשך חודש ימים ללא היכולת לשחררו. נעצרתם על נהיגה בזמן פסילה או נהיגה ללא רישיון? אל תאבדו תקווה! צרו קשר עם משרד עורכי הדין בניהולו של עו"ד אלון שליכטר עוד היום או השאירו פרטים, ונחזור אליכם עם מידע נוסף ופתרונות אפשריים.

  נהיגה בזמן פסילה

  נהיגה בזמן פסילה נחשבת היום לאחת מעבירות התעבורה החמורות בדיני התעבורה, וזאת כאשר לרוב לא נלווה כל אלמנט של סיכון למשתמשי הדרך. הכירו את עו"ד אלון שליכטר: עורך דין תעבורה מנוסה הבקיא בתחום של נהיגה בזמן קיומה של פסילה, יודע כיצד למקסם את הסיכויים על מנת להגיע לתוצאה המשפטית הכי טוב עבורכם.

  צמצום הפגיעה וסיוע מקצועי במקרה של קבלת כתב אישום בגין נהיגה בזמן פסילה

  בכל מקרה של קבלת כתב אישום בגין נהיגה בזמן פסילה, יש צורך דחוף להתייעץ עם עורך דין המומחה לתחום התעבורה. מניסיוננו התייצבות למשפט בגין נהיגה בזמן פסילה, עם עורך דין למשפט וכמובן למשא ומתן מול התביעה, תשפר את הסיכוי לצמצם את הפגיעה ברישיון הנהיגה או אפילו במניעת מעצר או מאסר וזה מה שחשוב. לכן, במידה ונקלעתם למצב בו אתם צריכים סיוע בגין עבירת תנועה זו, צרו קשר עוד היום עם משרד עורכי הדין בניהולו של עו"ד אלון שליכטר ואנו נדאג לייצג אתכם באופן הגון ומקצועי תוך כדי צמצום הענישה ככל הניתן.

  נהיגה בזמן פסילה – המסגרת הנורמטיבית

  עבירה של נהיגה בזמן פסילה, מוגדרת בסעיף 67 לפקודת התעבורה:

  “מי שהודע לו שנפסל מקבל או מהחזיק רשיון נהיגה, וכל עוד הפסילה בתקפה הוא נוהג ברכב שנהיגתו אסורה בלי רשיון לפי פקודה זו, או מי שנוהג בניגוד לתנאים שנוספו ברשיונו כל עוד הם בתקפם, או מי שהודע לו כי נפסל מהחזיק ברשיון רכב וכל עוד הפסילה בתקפה הוא משתמש באותו רכב או מרשה להשתמש בו או מי שנהג או הרשה לאחר לנהוג ברכב בניגוד להודעת איסור שימוש או צו איסור שימוש, דינו – מאסר שלוש שנים או קנס מאה אלף לירות, או שני הענשים כאחד”

  במילים אחרות, אדם אשר נפסל מלקבל ומלהחזיק רישיון נהיגה, והודיעו לו באופן רשמי על דבר הפסילה, ולמרות זאת, נוהג ברכב, עובר עבירה של נהיגה בזמן פסילה.

  במקרים רבים, קל להוכיח את כל הרכיבים לעיל, אך ישנם מקרים סבוכים יותר בהם הנהג לא נכח במשפטו או שלא הודע לו דבר הפסילה, או מקרים אחרים בהם יש צורך בחישובי פסילה או עיכובי ביצוע של עונש הפסילה.

  פסילה מנהלית

  פסילה מנהלית היא בידיו של קצין המשטרה, אשר ניתנת לו הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה אגב עבירת תעבורה – עוד טרם קיום הליך המשפטי בפני בית המשפט. פסילה מנהלית מוטלת על ידי רשות ציבורית, משטרת ישראל, להבדיל מפסילה שיפוטית אשר מוטלת על ידי בית המשפט. זקוקים לסיוע בנושא? עורך הדין אלון שליכטר מתמחה בין היתר בענייני תעבורה ופסילות מנהליות.

  פסילה מנהלית – באילו עברות ניתן לפסול בפסילה מנהלית?

  בהקשר לפסילה מנהלית, הרשימה מפורטת בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה, והיא כוללת שורה של עבירות חמורות כדוגמת נהיגה בשכרות, עקיפה בדרך לא פנויה, אי מתן זכות קדימה בתמרורי עצור ותן זכות קדימה, עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף, כל עבירות המהירות בגינן מוזמן נהג לבית המשפט, אי מתן זכות להולך רגל במעבר חציה בנסיבות מחמירות, הסעת נוסעים מעל המותר כאשר ההסעה היא בשכר, משקל עודף בחריגה של 25% ומעלה, נהג חדש ללא מלווה ועוד. הכול כאמור כמפורט בתוספת הרביעית וזאת לתקופה של פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה למשך 30 יום.

  פסילה מנהלית – באילו עברות ניתן לפסול בפסילה מנהלית?

  בהקשר לפסילה מנהלית, הרשימה מפורטת בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה, והיא כוללת שורה של עבירות חמורות כדוגמת נהיגה בשכרות, עקיפה בדרך לא פנויה, אי מתן זכות קדימה בתמרורי עצור ותן זכות קדימה, עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף, כל עבירות המהירות בגינן מוזמן נהג לבית המשפט, אי מתן זכות להולך רגל במעבר חציה בנסיבות מחמירות, הסעת נוסעים מעל המותר כאשר ההסעה היא בשכר, משקל עודף בחריגה של 25% ומעלה, נהג חדש ללא מלווה ועוד. הכול כאמור כמפורט בתוספת הרביעית וזאת לתקופה של פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה למשך 30 יום.

  עורך דין תעבורה מנוסה בתיקי פסילה מנהלית

  רצוי ומומלץ להתייעץ ולשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה מנוסה, עו"ד אלון שליכטר המתמחה בדיני תעבורה, על מנת להגיע עמך לתחנת המשטרה לשימוע בפסילה המנהלית בפני הקצין או בבקשה לביטול או קיצור הפסילה המנהלית שהוטלה בבית המשפט. עורך הדין יוכל לייעץ וללוות אותך בהליך זה, כמו גם להצביע על קושי ראייתי כזה או אחר, הצגת נסיבות אישיות על מנת להוביל להשבת רישיון הנהיגה.