Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  סחר בסמים

  (101)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  פקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973, מסדירה בחוק את המותר ובמיוחד את האסור ב ייצור, ייבוא, ייצוא, סחר, הספקה, תיווך, החזקה ושימוש של סמים מסוכנים.

  סחר בסמים - נתפסתם? צרו קשר עם עורך דין אלון שליכטר

  מהו סם מסוכן?

  על פי הפקודה, "סם מסוכן" הינו חומר מן המפורטים בתוספת הראשונה לרבות כל מלח שלו, וכן כל תכשיר, תרכובת, תערובת או תמיסה של חומר כאמור ומלחיהם. יש לציין כי התוספת הראשונה הינה רשימה ארוכה של סמים מסוכנים, אשר מעת לעת מתעדכנת.

  למי מותר להחזיק סם מסוכן?

  הגורם העיקריים אשר יכולים לתת היתר להחזיק בסם מסוכן הינו המנהל הכללי של משרד הבריאות או מי שהמנהל הסמיכו.

  כלים אסורים להחזקה

  לא הרבה מודעים, אך על פי פקודת הסמים המסוכנים החזקת כלים שעיקר ייעודם הוא להכנת סם מסוכן או לצריכתו לרבות באנג מהווה עבירה פלילית.

  החזקה ושימוש לצריכה עצמית – אסורים!

  גם בנקודה זאת הרבה טועים לחשוב כי כאשר מדובר בהחזקה ושימוש בסמים מסוכנים לצריכה עצמית (לרבות מריחאונה, חשיש, אקסטזי, חגיגת ועוד) מותרת על פי החוק – טעות!!

  המונח החזקה ושימוש עצמי הינה משפטית, המחוקק קבע כי החזקה ושימוש עד כמות מסוימת של סמים מסוכנים תחשב כהחזקת סמים לצריכה עצמית והיא – א ס ו ר ה ! !

  להלן, הטבלה אשר מעוגנת בחוק והכמות לפי סוג הסם נחשבת להחזקה ושימוש לצריכה עצמית:

  מה קורה עם נתפסתי עם סמים מסוכנים שלא לצריכה העצמית?

  חשוב לדעת, כי עצם העובדה שנתפסתם על סמים מעל הכמות שנקבעה בחוק אשר נחשבת להחזקה ושימוש לצריכה עצמית, אין הדבר אומר סוף פסוק. מדוע?

  בתי המשפט קיבלו טענות של נאשמים שנתפסו עם סמים שלא לצריכה עצמית (על פי החוק) ואף בכמויות גדולות לעובדה שאכן מדובר בהחזקה ושימוש לצריכה עצמית. כמו כן, מהצד השני של המטבע התביעה ובתי המשפט גם הרשיעו נאשמים שנתפסו עם סמים במשקל של צריכה עצמית אבל ייחסו להם עבירות של סחר בסמים מסוכנים, תיווך, הספקה ועוד.

  חשיבות של ייעוץ על ידי עו"ד פלילי בעבירות סמים

  כפי שפורט לעיל, המדובר על תחום משפטי בפני עצמו, עם הנחות יסוד שנקבעות על פי החוק. ייעוץ טרם החקירה על ידי עו"ד פלילי מנוסה בעבירות סמים יכול להסביר לכם את המשמעויות של הדברים שאתה מוסרים לחוקרים ולהעמיד אתכם על זכויותכם. במידה והוגש כתב אישום בעבירות סמים, גם כאן עו"ד פלילי מנוסה יכול לסייע בשלל טענות משפטיות שלרוב עולות בתיקים מסוג זה כגון: חיפוש לא חוקי, זכויות בחקירה, מחדלי חקירה ועוד. ניתן לקרוא עוד על הטענות הללו במאמר המשרד: "נתפסתי עם מריחאונה – מדריך ל"משתמש".

  משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר רכש ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות סמים ואף הוביל לביטול בכתבי אישום. במידה נחקרתם, נעצרתם או הוגש כנגדכם כתב אישום על עבירות סמים,  משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר זמין למענה 24/7 וניתן ליצור קשר

  אין זה סוד שבשנים האחרונות, למעשה מאז תחילת שנות האלפיים, יש ניסיון הולך ומתמיד לשנות את החוקים שקשורים לעבירות סמים. ניסיונות אלו מתבצעים לא רק בישראל אלא בכל העולם ויש מדינות שאכן נהגו כך.

  צד אחד של ניסיון זה הוא להקשיח את החוק לגבי סוחרי סמים בזמן שיש ניסיון להקל על מי שצורך סמים לשימוש עצמי, מתוך הכרה שאם פוגעים בסוחרים, אז כמות הסמים תפחת ממילא. צד אחר של הניסיון הוא, להכיר בכך שבמקרים מסוימים, למשל בעבירות סמים קלים (קנאביס), המאבק ממילא נכשל ועל כן יש להתיר שימוש בסם זה, אם לא לגמרי אז לפחות באופן מפוקח.

  עם זאת, מעמדו של עורך דין עבירות סמים עדיין בטוח. למעשה, אפשר לומר שהוא אפילו התעצם, שכן בעוד מדינות מנסות לשנות את החוקים, לא תמיד, לצערנו, המשטרה פועלת באותו קו. ולכן אנחנו יכולים לראות ניסיון לפתיחת תיק פלילי במשטרה על שימוש בסמים, אף על פי שהמחוקק או השר, קבע מדיניות אחרת לגמרי.

  עו"ד עבירות סמים, הוא עו"ד פלילי שמייצג חשודים בעבירות אלו. עבירות סמים מתייחסות לייצור וגידול, יצוא ויבוא, אספקה, החזקה ושימוש עצמי , הדחה קטינים לשימוש ושידול, החזקת כלים ואמצעים לשימוש. אך מעבר לכך, עו"ד עבירות סמים מתעסק גם בצדדים נוספים, למשל, חיפוש לא חוקי שנעשה אצל חשודים, שחרור ממעצר בערבות, מחיקת רישום פלילי ועוד.

  מדוע חשוב לשכור את שירותיו של עו"ד מומחה?

  בכל סיטואציה בה המשטרה מעורבת ויש חשש לפתיחת תיק פלילי במשטרה, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין סמים אשר ייצג אותנו, אחת כמה וכמה כשמדובר בעבירות סמים. עורך דין עבירות סמים יכול לא רק לייצג אותנו ולהוכיח שלא ביצענו את העבירה או להפחית את רמת העונש שלנו, אלא יתרה מזו, מאחר ולא פעם מדובר בעבירות קלות, בעיקר כשהחשד הוא לשימוש עצמי, הרי שהוא יכול להביא לידי כך שהוא כלל לא נואשם ולא יהיה לנו רישום.

  זה תלוי כמובן ביחס שלנו למצב, וכן באופן בו עו"ד עבירות סמים מתנהל. אם הוא ייגש לעניין בנחישות אך בצורה עדינה, לא מתוך כוונה לצאת למאבק נרחב, סיכוי סביר שהמשטרה והפרקליטות יעדיפו לסגור את הנושא מבלי שהוא יגיע כלל לבית משפט או לתיק פלילי. אחת הסיבות שכל הנושא של עבירות סמים קלות עבר שינוי במהלך השנים הוא, הכרה של המדינה שמדובר בתחום שעולה הרבה מאוד כסף ודורש זמן, והרווח ממנו הוא נמוך (אנשים שצורכים סמים קלים לשימוש עצמי, בדרך כלל ממשיכים גם אם הם מואשמים בעבירות סמים קלות).

  משיגים את עו"ד הטוב ביותר 

  לשמחתנו יש לנו את היכולת לשכור עורכי דין עבירות סמים בתל אביב ובמקומות אחרים, אשר יכולים לעמוד לרשותנו כל הזמן. לשם כך עלינו לשכור עורך דין בעל ניסיון בכל הקשור לעבירות סמים, עורך דין שמתמחה בהבדלים בין סוגי הסמים השונים וכן בין ההגדרות השונות על פי חוק לסחר, אחזקה ושימוש או כל הגדרה אחרת שכתובה בספר החוקים בנושא זה. חשוב שיהיה זה עורך דין עבירות סמים נגיש וזמין שיכול לטפל בעניינו בהקדם, על מנת של נמצא את עצמנו בתוך סחבת משפטית ארוכה על נושא פעוט וקטן. אצלנו תוכלו ליהנות מעו"ד פלילי במרכז הארץ אשר מייצג חשודים רבים בנושא של עבירות סמים. אלון שליכטר הוא עורך דין בעל ניסיון רב בכל הקשור לעבירות סמים, ואתם מוזמנים לפנות אליו בטלפון או דרך אתר האינטרנט שלנו.

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

   

  משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  שאלות ותשובות

  ככלל, במידה ואכן המדובר באדם המציג את עצמו כשוטר ומבקש מכם לסור אל תחנת המשטרה, אכן המדובר בהזמנה לחקירה. ניתן להתקשר אל תחנת המשטרה בעצמכם על מנת לוודא שאכן כך הדבר.

  ברוב המקרים אינך יודע באיזה סטאטוס אתה מוזמן למשטרה, כלומר האם אתה נחקר כחשוד תחת אזהרה או בחקירה למתן עדות ("עד"). הרגע בו תדע שאתה חשוד בביצוע של עבירה, הוא כאשר החוקר יאמר לך כי אתה חשוד בעבירה ויזהיר אותך שאינך חייב לומר שום דבר וכן את האפשרות להיוועץ בעורך דין לפני החקירה.

  החוקרים בתחנה מיומנים ומטרתם היא אחת – שהחשוד יודה בביצוע העבירה. לכן, לרוב הם נוקטים בתחבולות חקירה מגוונות הכוללות, שימוש בהבטחות, איומים במעצר קרובים ופרסום השם שלך ברבים, מדובבים, הקלטות וכדו'.

  כמו כן, ישנה חשיבות רבה לגרסה אותה אתה מוסר לחוקר, שכן היא בעלת משמעות מכרעת לניהול ההליכים כנגדך, הגם אם המדובר לשיטתך או לשיטת החוקר, במקרה "קל ערך", מומלץ לממש את זכות היוועצות בעורך דין לפני החקירה.

  במידה ואכן אדם קרוב אליכם נעצר, ככלל הוא יובא בפני שופט מעצרים בבית המשפט באזור בו הוא נחקר, וזאת תוך 24 שעות מרגע מעצרו.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: חקירה פלילית | חקירה במשטרה | חקירה באזהרה

  לאחר חקירה במשטרה, בחשד לביצוע עבירה, ייפתח לכם תיק חקירה, אשר יופיע ברישומי המשטרה וכן יופיע בתדפיס רישום הפלילי שלכם ('תעודת יושר'), בקטגורית מב"ד (ממתין לבירור דין).

  בשלב זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מהתחום הפלילי, על מנת לבחון אפשרות להגשת בקשה לסגירת התיק וזאת בטרם הגשת כתב האישום ו/או סגירת התיק כנגדם אף בעילות של 'חוסר עניין לציבור' או 'חוסר בראיות', אשר למרבה הצער משאירות כתם בתדפיס רישום הפלילי שלכם. על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: סגירת תיק פלילי: מה עושים לאחר חקירה במשטרה?

  על אף שישנה תחושה בציבור בישראל כי משטרת ישראל נוהגת בסלחנות כלפי משתמשים במריחואנה או בחשיש, מוגשים לא אחת כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית.

  יחד עם זאת, לא אחת על פי הפסיקה בישראל, בוטלו מספר רב של כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים גם כאשר היה מדובר בכמויות מעבר לצריכה העצמית, וגם שהמדובר בסמים מסוג קוקאין, LSD וכדו', וזאת בעיקר בשל אי חוקיות החיפוש שבה נקטה המשטרה.

  לכן, במידה ונתפסת עם סמים לצריכה עצמית או שלא לצריכה עצמית, יש להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי, אשר שולט ברזי המשפט הפלילי, על מנת שייבחן את התיק לעומקו.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נתפסתי עם מריחואנה – מדריך ל"משתמש"

  האיסור הפלילי על פי חוק העונשין, הינה החזקתו, כלומר, ככלל עצם שימוש או החזקת סכין מחוץ לבית או חצרים הינה עבירה פלילית.

  בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירה מסוג זה ואף ניתן לראות כי גם המחוקק הביע את דעתו בעניין זה, בכך שדין מחזיק סכין שלא כדין הינו מאסר עד 5 שנים.

  יחד עם זאת, ישנם מקרים כי גם החזקת סכין מחוץ לבית או החצרים נחשבה להחזקה כשרה, ועל כן לא מהווה עבירה פלילית, ועל כן יש לבחון כל מקרה לגופו.

  כמו כן, בתי המשפט ביטלו כתבי אישום בעבירה זו, בעיקר מהטעמים של חיפוש לא חוקי ומחדלי חקירה חמורים אשר מהווים פגיעה ביסודות ההליך ההוגן.

  על כן, מומלץ להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי באם המדובר בחקירה פלילית, כתב אישום או "עסקאות" עם התביעה טרם ביצוע כל פעולה.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נאשם זוכה מעבירה של החזקת סכין

  על פי הפסיקה הנוהגת, "שיכור" נחשב מי שנמצא לו באוויר נשוף 290, יש לשים לב, נהגים צעירים (מתחת לגיל 24) נחשבים שיכורים, ברף נמוך הרבה יותר.

  פקודת התעבורה קובעת עונש מינימום של פסילת רישיון וזאת למשך שנתיים למי שהורשע בעבירה זו.

  לכן, במידה ויש בידך הזמנה לדין על נהיגה בשכרות, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין על מנת שיוכל לעבור על חומר הראיות, להיפגש עם התביעה ולהוביל להסדר מקל ("עסקת טיעון") ו/או זיכוי מהעבירה.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: כך תתמודדו עם אישום על נהיגה בשכרות

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו

   

  מהו סחר בסמים?

  שימוש בסמים והחזקתם מהווים עבירה לפי פקודת הסמים המסוכנים, גם כאשר מדובר בצריכה עצמית. יחד עם זאת, פקודת הסמים המסוכנים מגדירה כמות קצובה של סמים מסוימים שהחזקתם מיועדת לצריכה עצמית ומעבר לכמות זו, תיחשב החזקת הסמים לצורכי סחר בהם, דהיינו, ביצוע עסקאות של קנייתם ומכירתם עבור כסף. בתי המשפט מחמירים מאוד עם מורשעים בעבירות סחר בסמים וגוזרים עליהם מאסרים של עד 20 שנה כתלות בנסיבות וכן סנקציות כספיות ומנהליות נוספות, כנגזרת של האינטרס הציבורי והערכים החברתיים הגלומים בעבירות סחר בסמים.

  סחר בסמים – מהם מאפייני העבירה?

  סחר בסמים הוא מכירת סמים שונים תוך התקשרות של גורמים יחידים או ארגוני סחר עם גורמים המעוניינים לרכוש אותם תמורת כסף. מדובר לא רק בתפיסה של סמים בכמות גדולה בחזקתו של החשוד אלא בראיות ו/או עדויות המבססות חשד לעבירה. לעורך דין פלילי שהוא מומחה בייצוג נאשמים בעבירות סחר בסמים יש את הכלים להוכיח לבית המשפט כי הסמים שנמצאו בחזקתו של הנאשם, גם כאשר מדובר בכמות המוגדרת לצורכי סחר, מיועדים לשימוש עצמי בלבד. אל האישום בעבירות של סחר בסמים נלווה גם רישום פלילי שצפויות להיות לו השלכות רוחביות על עתידו המקצועי והחברתי של מי שהורשע בסחר בסמים. התייעצות עם עורך דין פלילי כבר בשלבי החקירה עשוי למנוע העמדה לדין ורישום פלילי מכתים.

  סחר בסמים עונש

  סחר בסמים היא עבירה שבתי המשפט רואים בה עבירה שאין להקל בה ראש, הענישה קשה (על פי החוק יכולה להגיע גם עד 20 שנות מאסר בפועל) כאשר התכלית במתן ענישה כזו היא הרתעתית בעיקרה. מבחינת מרכיבי העבירה, אין צורך להוכיח העברה של כסף בפועל, ואין צורך להראות שהסם עבר בפועל. יחד עם זאת, יש חשיבות לנסיבות בכל הקשור לרמת הענישה ככל והעבירה תוכח במסגרת המשפט. הכירו את משרד עו"ד בניהולו של אלון שליכטר, העוסק בעניינים פליליים וצבר מוניטין גבוה ומרשים.

  על כן ומהאמור ברור כי קיימת חשיבות מיוחדת ליצירת קשר עם עורך דין פלילי באופן מידי, ובטרם חקירה,  ככל שחשוד ישכיל לשכור שירותיו של עורך דין בקיא בהקדם – כך יוכל להיטיב את מצבו ולהקטין את הנזקים כתוצאה מההליך. אם יש לכם שאלות נוספות לגבי סחר בסמים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי הדין בניהולו של עו"ד אלון שליכטר. אנו ונשמח לעמוד לרשותכם, ולסייע לכם בתהליך באופן המקצועי והדיסקרטי ביותר.

  פניה למומחה תמנע הרשעה בסחר בסמים ותקל את הענישה

  אדם שזומן לחקירה בקשר עם סחר בסמים או נלקח לחקירה, צפוי לעמוד לדין כאשר על הפרק מונחת חירותו לאור עונשי המאסר הארוכים שנגזרים כתלות בסוג הסם ונתונים נוספים של הנאשם. יחד עם זאת, עומדת לנחקר הזכות להיוועץ בעורך דין פלילי כדי להימנע מהפללתו העצמית. סחר בסמים הוא עניין מורכב ומשום כך הוא דורש טיפול מקצועי של משרד עו"ד אלון שליכטר, שעושה שימוש בהיכרותו עם הדין ומודע לכשלים הראייתיים שעשויים להתגלות כנגד חקירה ודרישה, ובטיפול יסודי ומסור יצליח לזכות את לקוחו מהחשד לסחר בסמים או להביא להפחתה משמעותית בעונש שיושת עליו.

  סחר בסמים – מה המשמעות של הכרזה על נאשם כ"סוחר סמים"?

  כאשר הפרקליטות או התביעה מבקשים מבית המשפט להכריז על נאשם כסוחר סמים, המשמעות המיידית היא האפשרות לחלט את כל הרכוש שלו הקשור באופן ישיר או עקיף לעסקת הסמים.

  על פי החזקה בחוק, כל הרכוש של הנאשם לרבות הרכוש השייך לבן או בת הזוג ושל כל הילדים שלו שטרם הגיעו לגיל 21, וכמו כן כל רכוש של אדם אחר שמימן את הרכישה של הסמים הוא בחזקת רכוש שהושג בעסקת סמים אסורה. החובה להוכיח כי מדובר ברכוש כשר, שאינו ניתן לחילוט בנסיבות כאלה ואשר מוצדק להחזירו, מוטל על הנאשם.

  ללא ייצוג נאות מעורך דין בקיא, עלול למצוא עצמו הנאשם מוכרז כסוחר סמים ובנוסף לסנקציות העונשיות הרגילות למצוא עצמו להיוותר גם ללא רכוש מבלי לדעת כיצד להתמודד עם הטענות. ככל שצד ג' שאינו האדם הנאשם או החשוד, הטוען לזכות ברכוש שחולט, יוכל להראות כי הרכוש הושג תמורת תמורה, בתום לב, וללא ידיעה מצדו כי נעשה שימוש ברכוש שלו לצורך של ביצוע עבירה – הוא יוכל לקבל חזרה לרשותו את הרכוש השייך לו ושחולט, וזאת על רקע העובדה שלא היה לו יד ורגל בעבירות עצמן.