Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  נהיגה בשכרות

  (163)

   

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  קיבלת זימון לבית המשפט בעקבות נהיגה בשכרות? מה העונש על נהיגה בשכרות? ומה אפשר לעשות? עו"ד אלון שליכטר עוסק בדיני תעבורה ובנהיגה בשכרות מסביר >>

   

  עצר אותי שוטר וביקש שאני יעשה ינשוף מה עושים?

  על פי הדין הישראלי, הרשעה בעבירת נהיגה בשכרות יכולה להיות בעלת השלכות חמורות מאוד, שכן בצידה עונש פסילת רישיון מינימלי של שנתיים קנס כספי גבוה ופסילה על תנאי.

  אפילו עם עונשים קשים אלו, ישנם הגנות שיכולים לעזור להילחם במקרה שלך או להפחית מהעונש ועל כן חשוב לפנות לעורך דין העוסק בנהיגה בשכרות, וזאת בהקדם האפשרי לאחר קבלת הזימון לבית המשפט, אשר יבחן עבורך מקרוב את החומר הראייתי ונסיבות המקרה כדי לראות האם כל ההגנות הללו קיימים במקרה האישי שלך.

  המועדים בה האכיפה היא מוגברת הינם ככלל: שעות הערב והלילה, סופש"ים, בקרבה לפאבים או מועדונים, ביציאה מהערים ועוד. משטרת ישראל, מקימה מחסומים שבו היא עוצרת באופן אקראי רכבים בדרך כלל ללא חשד מקדים.

  במפגש תחילה נהג הרכב מתבקש לבצע בדיקה במכשיר ה"נשיפון" אשר משמש כאינדיקציה יעילה וזריזה לבדיקה האם נמצא אלכוהול בגוף הנהג, וזאת לשם מיון ראשוני. חשוב לציין כי לא ניתן להשתמש בממצאי ה"נשיפון", הואיל והוא אינו קביל בבית המשפט.

  לאחר מכן, ואם ממצאי בדיקת ה"נשיפון" מראים תוצאת "נכשל", הדבר יהווה אינדיקציה לשוטר להעביר את החשוד בנהיגה בשכרות לבדיקת מאפיינים, בה הנהג נדרש לבצע מספר מבחנים ביניהם: הליכה על קו, להביא אצבע לאף בעיניים עצומות ועוד. נוסף על כך מתרשם השוטר מגורמים כגון ריח אלכוהול, הופעה כללית וכדומה. יש להדגיש כי ניתן להרשיע בעבירת נהיגה בשכרות על פי ממצאי בדיקת מאפיינים בלבד.

  לאחר מכן, יועבר החשוד לבדיקת במכשיר ה"ינשוף", במכשיר זה נבדקת רמת האלכוהול בנשימתו של הנהג. הפעולה מתבצעת כך שלמכשיר יש שני חיישנים אשר קולטים בעת ביצוע הנשיפה האם יש פער חריג בין רמות האלכוהול הדרושות, לבין רמות האלכוהול בנשימתו של הנהג המבצע את הבדיקה, במידה ויוצא כי הנהג שיכור, יועבר לקצין ממונה אשר בסמכותו לפסול פסילה מנהלית את רישיון הנהיגה וכן תקבל לידך הזמנה לדין, כתב אישום בנהיגה בשכרות, מסמכים נוספים, אותם יש לשמור.

  כמו גם במידה ויש ראיות כגון הקלטות, תצלומי וידאו או עדים שהיו נוכחים מומלץ לשמור היטב על ראיות אלו, אשר ניתן יהיה לשקול שימושם בהמשך.

  אז מי נחשב שיכור?

  • אוכלוסיה רגילה: נהג נחשב שיכור אם נמצא שיעור של 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר שנשף. בעקבות פסיקה של בית המשפט המחוזי בירושלים, הועלה הרף ל-400 מיקרוגרם בנשיפה, אולם בעקבות פסיקה נוספת הוא הורד והיום עומד על 290 מיקרוגרם.
  • אוכלוסיה מיוחדת: בנוגע לנהגי רכב כבד של יותר מ-3,500 ק"ג בדרגות רישיון C1 ו-C, נהגים צעירים (מתחת לגיל 24), נהגים חדשים או נהגי רכב ציבורי עם דרגות רישיון D, D1, D2, ו-D3, הם יואשמו בנהיגה בשכרות אם ריכוז האלכוהול בנשיפתם הוא 50 מיקרוגרם בנשיפה בבדיקת הינשוף, כלומר מ"הטיפה הראשונה".

  שימו לב! ככלל, סירוב לבדיקת נשיפה ב"ינשוף" מקים כנגד הנהג המסרב חזקה נגדו כאילו "נהג בשכרות".

  מה העונש הצפוי על נהיגה בשכרות?

  נהג שהוכח כי נהג בשכרות צפוי לשלילת רישיון הנהיגה לתקופה מינימלית של שנתיים, ופסילה מנהלית במקום של 30 ימים על ידי קצין המשטרה, קנס כספי ופסילה על תנאי. החוק אף קובע כי אם מדובר בעבירה שנייה של נהיגה בשכרות, העונש המינימלי יהיה לפחות למשך ארבע שנים.

  הוגש כנגדך כתב אישום בנהיגה בשכרות?

  למרבה הצער, נהג לא יודע האם הוא שיכור מבחינה משפטית כאשר הוא עולה על ההגה, ולכן בדיקה שגרתית לאחר שתייה יכולה להיגמר בבדיקת "ינשוף" ואף להוביל לכתב אישום בעבירת נהיגה בשכרות.

  עם זאת, יש לזכור כי הבדיקות שעושה המשטרה לנהגים אינן תמיד תואמות את דרישת החוק והפסיקה, ולא פעם נמצא כי מפעיל הינשוף פעל בניגוד לנהלים הקיימים והמחייבים אותו, כגון, אך לא רק:

  • אי החלפת פיה בכל נשיפה.
  • אי המתנה של 15 דקות בין שעת עצירת הנהג ועד לביצוע בדיקת הינשוף.
  • אי כיול המכשיר כדין.
  • אי הסברה לנהג משמעות הסירוב.
  • אי שמירת קשר עין.

  על כן לא פעם ניתן להגיע להסדר טיעון עם התביעה בדמות של מספר חודשי פסילה קצרים על ידי בדיקה מדוקדקת של הראיות, לרבות אופן הפעלת הינשוף באופן תקין, מהימנות המפעיל והשוטרים בשטח ועוד. כמובן שישנם גם מקרים ניתן גם לחתור לזיכוי מוחלט, אך מדובר בסיכון מול סיכוי.

  אשר על כן, מומלץ להסתייע בעורך דין המתמחה בדיני התעבורה אשר יודע כיצד לנתח את חומר החקירה, לשאת ולתת עם התביעה, לחקור את השוטרים בבית המשפט ובכך לתת ביטוי הולם לאישומים שבהם הנהג מואשם לעומת חומר הראיות שמצוי בידי המשטרה.

  לאחרונה, נכנס מכשיר ינשוף חדש של המשטרה במהלך שנת 2017, למשרדנו הכלים המקצועיים לרבות נהלים ואופן תפעולו על ידי חברת היצרן, דבר המשמש כארגז כלים נוסף להתמודד מול כתב אישום בנהיגה בשכרות.

  להלן הסדר טיעון בייצוג משרד עורך דין נהיגת בשכרות:

  נהיגה בשכרות – נהיגה תחת השפעת סמים

  פקודת התעבורה אוסרת על נהיגה תחת השפעת סמים ודינה כדין נהיגה בשכרות (אלכוהול), כלומר בהרשעה בעבירה זו לצדה עונש של שלילת רישיון למינימום שנתיים וקנס כספי.

  האם מותר לקחת בדיקת שתן מנהג?

  לשוטר יש סמכות לקחת בדיקת שתן או דם מנהג, בהתקיים אחד משני מצבים עיקריים: חשד סביר או מעורבות בתאונת דרכים. יש לזכור כי כמו באלכוהול סירוב למסירת שתן או דם פירושה נהיגה תחת השפעת סמים.

  כמה זמן לפני נהיגה אפשר לעשן?

  החוק ברור, עישון סמים הינו אסור על פי החוק, ולמעשה המצב החוקי היום הינו שאף אם עישנת מספר ימים לפני הנהיגה, ועדיין בבדיקת השתן או הדם יהיו שרידי סם, הרי שתחשב כמי שנהג תחת השפעת סמים.

  למשרדנו יש ניסיון רב בייצוג בעבירות נהיגה תחת השפעת סמים, וניתן לפנות אלינו גם בעניין זה כך למשל הישג תקדימי בזיכוי נהיגה תחת השפעת סמים – ריח של סמים ברכב לא חשד סביר

   

  וגם להלן הסדר טיעון מקל מאוד שהגיע אליו המשרד בעבירת נהיגה תחת השפעת סמים

  מה עושים אנשים בעלי רישיון קנאביס רפואי ונהיגה? בראיון בתוכנית 'פרקליטים עד הבית' בערוץ 13 הבא עו"ד שליכטר מסביר את המצב החוקי:

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  שאלות ותשובות

  ככלל אי נשיפה מספקת כנדרש על ידי שוטר במסגרת בדיקה לנהיגה בשכרות, יכולה להיחשב עבירה של סירוב למתן בדיקה ומכאן להשתכלל לכדי עבירה של נהיגה בשכרות. מומלץ להתייעץ עם עורך דין לתעבורה על מנת לבדוק האם מולאו כל הנהלים עליהם יש להקפיד במתן נשיפה.

  חשד סביר הוא מושג מאוד רחב, דוגמאות נפוצות לחשד סביר הינו מידע מודיעני, ריח של סמים יחד עם מאפיינים נוספים. בחינת חשד סביר על ידי עורך דין לתעבורה יכולה לעשות את ההבדל בין הרשעה בנהיגה תחת השפעת סמים לבין זיכוי או הסדר מקל מאוד.

  בהרשעה על עבירת נהיגה בשכרות עונש המינימום על פי הפקודה הינו פסילת רישיון למשך שנתיים. לכן מומלץ לפנות באופן מיידי לעורך דין לתעבורה אשר ייאסוף את חומר הראיות על מנת לאתר ספקות ביחס לבדיקה, דבר שיכול להוביל לזיכוי או הסדר מקל מבחינת אורך הפסילה.

  על פי הפסיקה הנוהגת, "שיכור" נחשב מי שנמצא לו באוויר נשוף 290, יש לשים לב, נהגים צעירים (מתחת לגיל 24) נחשבים שיכורים, ברף נמוך הרבה יותר.

  פקודת התעבורה קובעת עונש מינימום של פסילת רישיון וזאת למשך שנתיים למי שהורשע בעבירה זו.

  לכן, במידה ויש בידך הזמנה לדין על נהיגה בשכרות, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין על מנת שיוכל לעבור על חומר הראיות, להיפגש עם התביעה ולהוביל להסדר מקל ("עסקת טיעון") ו/או זיכוי מהעבירה.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו

   

  עורך דין נהיגה בשכרות

  נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא עבירה שבתי המשפט לתעבורה מתייחסים אליה בחומרה, והסנקציות העונשיות המופעלות כלפי העוברים אותה מחמירות בהתאם. רף הענישה המינימלי שנקבע בצידה של עבירת נהיגה בשכרות הוחמר, כך שכיום נהג שנתפס שיכור צפוי לכתב אישום והעמדה לדין, שלילת רישיונו למשך שנתיים לכל הפחות, פסילה מנהלית למשך 30 ימים והשבתת הרכב, כמו גם קנס כספי ונקודות ואף עונשי מאסר. לאור כל זאת, אין ספק שתפקידו של עורך דין נהיגה בשכרות נושא בחשיבות רבה. מוזמנים לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

  עורך דין נהיגה בשכרות – מיהו נהג שיכור?

  אם התיישבת מול ההגה כשאתה "מבוסם", יצאת לדרך ושוטר הורה לך לעצור לבדיקה – מומלץ לך לשתף פעולה ולהיעתר להוראותיו. כאן המקום לציין שנהג המסרב לבדיקה נחשב מיד כנהג שיכור שתוצאות בדיקתו הצביעו על כך והוא יענש בהתאם. במעמד בדיקתך יהא רשאי השוטר להורות לך לבצע בדיקת נשיפה וכן לצאת מן הרכב לצורך "בדיקת מאפיינים" – הליכה בקו ישר ועוד מבחנים לאבחון שיכרות אותם ימלא השוטר בטופס ייעודי. בניגוד לסברה המקובלת, אין מדובר על איסור גורף לצרוך אלכוהול ולנהוג, אלא שקיימת כמות אלכוהול הקבועה בחוק של 240 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אחד אויר נשוף, החלה ממנה יחשב הנהג שיכור. בנבדק שהינו נהג חדש או נהג צעיר עד גיל 24, כאשר כמות האלכוהול בליטר אחד של אויר נשוף נמדדת מ-50 מיקרוגרם ומעלה, יחשב הנהג שיכור. במילים אחרות: לנהג חדש או צעיר אסור כלל ועיקר לשתות ולנהוג! נעמוד על כך שבפועל, נהגים שבבדיקתם נמצאה כמות אלכוהול קטנה יחסית מעבר למותר ונחשבים שיכורים, נענשים בחומרה לעיתים אפילו מעבר לאלה שכמות האלכוהול שנמדדה אצלם חורגת אף יותר מן המותר, לכן קיימת חשיבות מכערת לפנות לעורך דין נהיגה בשכרות.

  להסתייע במומחיות של משרד עו"ד נהיגה בשכרות אלון שליכטר

  משרד עו"ד אלון שליכטר רכש ידע משפטי וניסיון עשיר ביישום דיני התעבורה, בין היתר לאור ההגבלות והכשלים שנופלים פעמים רבות במהלך ביצוע בדיקות האלכוהול השונות והמיכשור המשמש לצורך כך. בחינה נכונה ומדוקדקת של חומר הראיות והנסיבות ונקיטת הפעולות המשפטיות הנכונות יכולות להביא לזיכוי הנאשם או להקלה משמעותית בעונשו.

  נתפסתם? כנראה שאתם צריכים את עזרתו של עורך דין נהיגה בשכרות

  עורך דין נהיגה בשכרות הוא הכרחי כאשר אנו צריכים לקבל סיוע כתוצאה מעבירות תנועה. כיום כולם כבר מבינים עד כמה שתיית אלכוהול פוגעת שיקול הדעת שלנו וגורמת לנו לשלוט הרבה פחות טוב על החושים והיכולות המוטורית שלנו. למעשה, ישנם אנשים שכבר לאחר שתיית אלכוהול מועטה יחושו בכך. נקלעתם לסיטואציה בה אתם צריכים סיוע ליווי וייצוג של עו"ד פלילי? הכירו את משרד עו"ד בניהולו של אלון שליכטר, העוסק בעניינים פליליים ונהיגה בשכרות ומלווה בשנים רבות של מוניטין.

  בסופו של דבר, אם נתפסתם על נהיגה בשכרות, אתם חייבים עורך דין נהיגה בשכרות מקצועי שיעמוד לצדכם לאורך כל הדרך. קחו בחשבון כי השלכות העבירה שביצעתם עלולות להיות חמורות וכי העונש על נהיגה בשכרות עומד על שלילת רישיון הנהיגה לשנתיים לפחות, קנסות מאסר על תנאי ובמקרים חמורים יותר אף מעצר. רק עורך דין נהיגה בשכרות מקצועי ומנוסה ייצוג יוכל לעזור להוביל לביטול האישומים או מזעור הנזק לצמצם את שלילת רישיון הנהיגה למינימום.

  משרד עורכי הדין בניהולו של עו"ד אלון שליכטר מספק שירות ברמה גבוהה, תוך בניית אסטרטגיה מדויקת וליווי צמוד של הלקוח והכל עד לסיום ההליך – והכל תוך שמירה על דיסקרטיות מרבית. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם בכל הנוגע לעבירות התעבורה.

  עורך דין נהיגה בשכרות – כיצד עורך דין זה יעזור לכם?

  ההתקשרות עם עורך דין תעבורה,  אשר מטפל במקרי נהיגה בשכרות, עשויה להפחית לכם את העונש למינימום האפשרי ואולי אף לבטלו לגמרי. בידי עורך הדין מספר אפשרויות לתקיפת המקרה, בעיקר איתור כשלים בהתנהלות המשטרה בעת הבדיקה ומתן הדוח, כגון במקרה של אי כיול המכשיר, אי החלפת פיה בין נבדקים, היעדר המתנה של 15 דקות לפני הבדיקה, אי מתן הסברים לנהג בעת הבדיקה ועוד. למעשה, עורך הדין יבחן את כל הראיות בתיק ובהתאם לכך יפעל על מנת לבטל את האישום או לחלופין להמירו באישום פחות חמור נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

  ומה לגבי מקרה בו סירבתם לבצע בדיקת ינשוף כאשר נעצרתם לביקורת ובדיקה ע"י שוטר? ובכן, סירוב משמעותו הודאה באשמה ובסופו של דבר עומד לרעתכם כאשר העניין מובא לדיון אל מול שופט. יחד עם זאת, גם כאשר מסרבים לבצע את הבדיקה, עדיין ניתן להגיע למצב של ביטול האישום לחלוטין, וזאת באמצעות טיעונים נכונים של עורך הדין כגון הוכחת חוסר תקשורת בין השוטר לנבדק (שלא הבין את דברי השוטר ולכן סירב), סירוב בגין מצב רפואי ועוד.

  נהיגה בשכרות נהג צעיר

  עבירת נהיגה בשכרות נהג צעיר מצויה בסעיף 64ב(א)(3א) לפקודת התעבורה. בשנים האחרונות אנו עדים למגמת החמרה – הן באכיפה והן בענישה – כלפי עבירת נהיגה בשכרות בכלל, וכלפי נהגים חדשים/נהגים צעירים ונהגי רכב מסחרי בפרט. מהן יסודות העבירה וכיצד ניתן להתמודד עימה בבית המשפט? עו"ד אלון שליכטר יסייע לכם להבין מה קובע החוק, ולספק לכם מענה משפטי מקיף.

  נהיגה בשכרות נהג צעיר – מהי שכרות לגבי נהג צעיר ומה לגבי הענישה?

  נהג צעיר ייחשב לשיכור עפ"י פקודת התעבורה במידה ובבדיקת נשיפה שתערך לו יתגלה למעלה מ-50 מק"ג אלכוהול בליטר אוויר נשוף, או בבדיקת דם תתגלה כמות העולה על 10 מ"ל אלכוהול ביחס ל-100 מ"ל דם. יש לשים לב שמדובר בכמויות קטנות ביותר ביחס לנהג ותיק, אצלו המדדים הם 240 מק"ג (מה שהורחב בפסיקה ל-290 מק"ג) ובדיקת נשיפה מדובר ב-50 מ"ל בבדיקת דם. כמו כן, חשוב לדעת שמדובר בכמויות כה קטנות שאפילו צריכה קטנה של משקה אלכוהולי קל יכולה להכניס את הנהג למדדים הבעייתיים, שעתידים להוביל להזמנה לדין כנאשם בעבירת נהיגה בשכרות.

  בכדי להדגיש את החומרה היתרה שיש במצב של נהיגה בשכרות, קבע המחוקק פסילת מינימום של שנתיים לפחות, וזאת כמובן לצד רכיבי ענישה נוספים כמו מאסר על תנאי, פסילה על תנאי, התחייבות וקנס. יש לשים לב כי בעבירות שכרות חוזרות עמדת התביעה הינה לפסילה למעלה משנתיים ואף יתכן והתביעה תעתור לרכיבים נוספים כגון מאסר בפועל/עבודות שירות/שירות לתועלת הציבור.

  עורך דין נהיגה בשכרות מתאים

  לאור הענישה הקשה וההליכים הסבוכים והמייגעים מול רשויות האכיפה ובית המשפט בעבירת נהיגה בשכרות, חשוב ואף הכרחי להיוועץ ולהסתייע בעורך דין תעבורה הבקיא ברזי דיני התעבורה, שכן יש לזכור כי בהרשעה בעבירת נהיגה בשכרות צפויה לנהג פסילה ארוכה ומשמעותית – ובמקרים מסוימים אף סכנה של רכיבי ענישה מכבידים נוספים. משרד עורכי הדין בניהולו של עורך הדין אלון שליכטר מתמחה בייצוג עבירות תעבורה בכלל ובעבירת נהיגה בשכרות בפרט. במשרדנו תזכו למענה איכותי, מקצועי ומהיר 24/7.

  נהיגה תחת השפעת אלכוהול

  נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא עבירה הקבועה בחוק, ולמעשה מהווה עבירה פחותה בחומרת הענישה מעבירת הנהיגה בשכרות המקבילה לה. הסברים על החוק, הבדלים וכן הלאה תוכלו לקבל מעורך הדין אלון שליכטר.

  ייעוץ וייצוג של עורך דין מנוסה בתיקי נהיגה תחת השפעת אלכוהול

  בכל מקרה של קבלת כתב אישום בנושא נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת אלכוהול, יש צורך דחוף להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום התעבורה ובעל ניסיון והצלחות מוכחות בתיקי עבירות נהיגה בהשפעת אלכוהול. עו"ד אלון שליכטר בקיא ומנוסה בתחום, וכאן כדי לייצג אתכם באופן הגון ומקצועי.

  הבדלים בין נהיגה תחת השפעת אלכוהול ושכרות:

  עבירת הנהיגה בשכרות מחייבת על פי החוק שנתיים פסילת מינימום, אין חכמות, אומנם ניתנה לבית המשפט סמכות להפחית מפסילה זו, אך בפועל בתי המשפט מצמצמים את שיקול דעתם למינימום מינימלי ולמעשה מי שמורשע בעבירה זו נדון לשנתיים פסילה, בתוספת מאסר על תנאי, קנס ופסילה על תנאי.

  שימו לב שאם נהגתם תחת השפעת אלכוהול ומדובר גם בגרימת תאונת דרכים, הרי הרשעה בגרימת תאונה בנהיגה בשכרות תחמיר את הענישה באופן קיצוני – ולמעשה נהיגה בהשפעת אלכוהול היא גורם קריטי בשיקול דעת הפרקליטות בתאונות דרכים קטלניות לא עלינו, כאשר, אם נהג הנהג שגרם לתאונה בשכרות – הרי שיוגש נגדו אישום של הריגה שדינה 20 שנה ולא גרם מוות ברשלנות שדינה עד 3 שנות מאסר.

  מנגד, הענישה בנהיגה תחת השפעת אלכוהול היא 3 חודשים של פסילת מינימום. למעשה, זו עבירה שמופיעה כאשר המאשימה מוחקת את סעיף האישום בשכרות, ורושמת את הנהיגה תחת השפעת אלכוהול על מנת לאפשר ענישה מופחתת לנהג.

  אגב, אדם המסרב להיבדק בבדיקת השכרות יורשע בעבירת הנהיגה בשכרות. ואילו דינו של נהג שמורשע עקב נהיגה בשכרות בפעם השנייה ייגזר לענישה מינימלית של 3 שנות פסילה – לא פשוט.

  ולכל החכמים שמיד שואלים, איך עושים זאת, איך הופכים את כתב האישום משכרות לנהיגה תחת השפעה או אפילו זיכוי, התשובה פשוטה: מכירים את ההליך כפי שהוא אמור להתבצע, ומחפשים שגיאות וטעויות מצד השוטרים.