עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  תקיפת שוטרים

  (1)

  בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר מקרים של תקיפת שוטרים. מקרים אלו מסוקרים לא פעם בתקשורת בהרחבה. אין ספק שעם השנים אנחנו שומעים על יותר ויותר מקרים, שכן בעבר זה לא היה מקובל. שינויים שהחברה הישראלית עברה עם השנים, בין היתר ערעור הסמכויות והרשויות, הביא לידי כך שסיטואציה של תקיפת שוטרים, נראית היום הרבה יותר סבירה מאשר היא נתפסה בעבר.

  עבירת תקיפת שוטרים בפועל או עבירות איומים על שוטרים ובכלל על עובדי ציבור (בין איומים מילוליים ובין איומים בדרכים אחרות), מוגדרים כעבירה פלילית לכל דבר והם נידונים בבתי משפט בתביעות שמגישה המדינה באמצעות הפרקליטות. את הצד שמנגד, קרי את החשודים בעבירות איומים או תקיפות, מייצגים עורכי דין במרכז או בכל מקום אחר בו העניין נידון. מדובר על עורכי דין מהתחום הפלילי כמובן.

  נאשמים אשר עומדים למשפט בגין תקיפת שוטרים או עבירות איומים, אינם בהכרח אנשים עם עבר פלילי. חשוב לומר זאת. אם בעבר היינו נוהגים לחשוב, שרק אנשים עם עבר פלילי, אנשים משולי החברה, הם אלה שיכולים להגיע לכדי מצב בו הם תוקפים שוטרים, הרי שהמציאות בשנים האחרונות מגלה תמונה אחרת, לצערנו.

  לא מעט אנשים נורמטיביים, אנשים שאים להם עבר פלילי, עלולים להיות מואשמים בתקיפת שוטרים, לעיתים זה קורה תוך כדי הפגנה, לעיתים בסיטואציות אחרות, שיש בהן לא מעט סערת רגשות בגלל מקרה כזה או אחר. מן הסתם, גם לא תמיד מדובר במשהו מכוון. תקיפת שוטרים באופן כללי היא לא דבר שאדם קם איתו בבוקר ומחליט לבצע אותו, לרוב זה עניין שמתרחש בכרוניקה של התדרדרות של המצב בשטח. בין אם זה בגלל שהנאשם מרגיש שהשוטר עושה לו עוול, לא מוכן להקשיב לו, לא מוכן לעשות את מה שהוא מבקש או כל דבר אחר.

  כיצד נוהג עו"ד פלילי במרכז במקרים של תקיפת שוטרים?

  יש מספר דרכים בעזרתן יכול עו"ד פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר, להגן על לקוח שמואשם בתקיפת שוטרים או עבירות איומים כלפיהם.

  למשל הוא יכול לנסות ולהוכיח בכל דרך אפשרית, שהדבר כלל לא בוצע על ידי הלקוח שלו. מתוך הנחה שהמשטרה תביא הוכחות שאכן זה בוצע על ידי הלקוח. אז עורך הדין יפנה למסלול חלופי, במסגרתו הוא ינסה להוכיח שבשטח קרה משהו, שגרם לו לנהוג כך. מן הסתם, הוא ינסה להוכיח שהמשהו הזה נגרם על ידי השוטר והוא זה שהוביל לידי התקיפה. המקרה הקלאסי מבחינת עורכי דין במרכז או באזורים אחרים הוא לנסות ולהוכיח שהלקוח שלו פעל מתוך הגנה עצמית בלבד.

  אפשרות אחרת, והיא צריכה להתבצע לפני שהמשפט מתחיל, היא לנסות ולהוכיח שהלקוח אינו כשיר לעמוד למשפט. לשם כך הוא יישלח להסתכלות פסיכיאטרית, אם הוא יימצא שאיננו כשיר לעמוד למשפט, הרי שהלקוח הרוויח, אם זה לא יצליח, אז עורך הדין יצטרך לחפש דרכים כיד להגיע לעסקת טיעון במטרה להמתיק את עונשו של הלקוח שלו.

  עורכי דין במרכז ובאזורים אחרים יודעים, שהפרקליטות היא זו שצריכה להוכיח שאכן היתה כאן תקיפת שוטר בפועל. מצד שני, גם אם הם יוכיחו זאת, עדיין יש מקום להגיע לעסקה שתוכל להקל בעונש ברמה מסוימת, על אף חומרת המעשה.

  אם אתם מחפשים עו"ד פלילי במרכז שייצג אתכם בעבירות איומים או עבירה של תקיפת שוטרים, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרדו של עו"ד אלון שליכטר מתמחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מסוג זה. פנו אלינו עוד היום ונקבע איתכם פגישה.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו