עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  רישום פלילי מופחת שימוש בסמים בצבא

  (1)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  ענישה מקלה רישום פלילי מופחת בעבירות של למעלה מ-100 שימושים בסמים בצבא

  המשרד ייצג חייל בבית הדין הצבאי במחוז צפון באירוע שייחס לו מאות שימושים בסמים מסוג קנאביס בנסיבות אזרחיות. כבר בשלב המעצר הראשוני היה ברור כי הודאותיו שנמסרו לחוקרי מצ"ח נגבו תחת לחץ רב שהופעל עליו שלא תואמים את ההליך המשפטי.

  בשל כך ומיד עם קבלת חומר הראיות, פנה משרדו של עורך דין פלילי אלון שליכטר, אל משרדי התביעה ושטח בפניהם את טענותינו לגבי אופי הבעייתי של החקירה יחד עם נסיבותיו האישיות של החייל. בשל כך, הגענו להסדר מקל מאוד בו יוותר לחייל רישום פלילי מופחת ויוכל לסיים את שירותו הצבאי ולפתוח דרך חדשה תוך זמן קצר באזרחות ללא ההרשעה הפלילית.

  להלן החלטת בית הדין הצבאי במחוז צפון המאשרת את ההסדר אליו הגיע משרדנו עם הפרקליטות הצבאית:

  מה החשיבות של רישום פלילי מופחת?

  מי שנקבע לו רישום פלילי מופחת איננו מנוע מלקבל רישיון מקצועי, עבודות בשירות המדינה, ויזה לארה"ב וקנדה ומדינות אחרות, וזאת לעומת חייל עם רישום פלילי רגיל. בנוסף, תקופת ההתיישנות של הרישום הפלילי המופחת היא חמש שנים ובסיומם הגופים אשר זכאים להידרש למיד זה יצטמצם ולמעשה נחשב כמעט בבחינת רישום פלילי שנמחק.

  כאשר נפתחת חקירה מצ"ח או מוגש נגד חייל כתב אישום, ישנה חשיבות רבה של התייעצות עם עורך דין צבאי, הן מבחינת טיב האישומים אם בכלל שיוגשו כנגד החייל ובמידה והוגש כתב אישום מה מידת העונש מבחינת התוצאה של הרישום הפלילי המופחת.

  החשיבות העיקרית של רישום פלילי מופחת בצבא הוא ההבדל העצום בינו לבין רישום פלילי רגיל, שנמשך כ-17 שנים מרגע ההרשעה לא ניתן למחוק את הרישום הפלילי הרגיל לפני אלא אם כן מוגשת בקשת חנינה לנשיא המדינה והוא נותן חנינה.

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו