עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  נהיגה בקלות ראש

  (12)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  נהיגה במהירות מופרזת

  תקנה 54 לתקנות התעבורה מגדירה את המהירות המקסימלית המותרת בהתאם לסוג הרכב והדרך. משטרת ישראל עושה שימוש בעזרים אלקטרוניים שונים המסייעים בידה ללכוד את הנוהגים במהירות מופרזת, ועל אלה נגזרים עונשים בהתאם לחריגתם בפועל מן המהירות המותרת עפ"י תקנות התעבורה, כדלקמן:

  • בכביש עירוני – 50 קמ"ש;
  • בכביש בין-עירוני ללא שטח הפרדה בנוי – 80 קמ"ש;
  • בכביש בין-עירוני עם שטח הפרדה בנוי – 90 קמ"ש;
  • בכביש מהיר – 120 קמ"ש.

  כדי להתמודד כראוי עם ההשלכות של נהיגה במהירות מופרזת, יש לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

  נהיגה במהירות מופרזת – מהו מנגנון הענישה?

  אישום בעבירה של נהיגה במהירות מופרזת הוא עניין הדורש טיפול מקצועי של עורך דין המנוסה בייצוג נאשמים בתיקים מעין אלה, הואיל והסנקציות שמופעלות בעבירה זו משלבות, פרט לקנסות, גם עונשי פסילה של רישיון הנהיגה ונקודות רישוי. אם זומנת לדין – אל תעמוד חשוף בפני בית המשפט מבלי שמייצג אותך עורך דין מומחה לתעבורה שיפעל להמרת סעיפי האישום בסעיפים שאין בצידם עונשי פסילה ונקודות וכך ישאיר את רישיון הנהיגה שלך אצלך בכיס.

  הענישה בעבירות נהיגה במהירות מופרזת מותאמת למהירות בה נתפס הנהג בפועל ככל שהחריגה גדולה מן המותר, כדלקמן:

  1. עד 20 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 25 קמ"ש מעל המותר בדרך בין-עירונית – ברירת משפט או קנס בסך 250 ש"ח, ללא נקודות חובה.
  2. 21-30 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 26-40 קמ"ש מעל המותר בדרך בין-עירונית – ברירת משפט או קנס בסך 750 ש"ח + 8 נקודות חובה.
  3. 31-40 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 41-50 קמ"ש מעל המותר בדרך בין-עירונית – ברירת משפט או קנס בסך 1,500 ש"ח + 10 נקודות חובה.
  4. 41 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 51 קמ"ש מעל המותר בדרך בין-עירונית – הזמנה לדין + 10 נקודות חובה ופסילה מנהלית למשך 30 ימים.

  נהיגה במהירות מופרזת – לפנות אל מומחה תעבורה

  עורך דין אלון שליכטר צבר ניסיון עשיר בייצוג נאשמים בעבירות נהיגה במהירות מופרזת ולקוחותיו זכו לביטול כתבי אישום שהוגשו נגדם, הסדרי טיעון מצויינים והמרת סעיפי האישום בכאלה שאינם כוללים עונשי פסילה ונקודות רישוי.

  קיבלת זימון לבית המשפט בעקבות תאונת דרכים? או עבירות תנועה של נהיגה בקלות ראש וחוסר זהירות? נהיגה בשכרות? מה ניתן לעשות?

  עבירות התעבורה טומנות בחובן מעבר לנקודות והקנסות הכספיים, זימונים לבית משפט ששם העונש הצפוי בנוסף שלילת רישיון הנהיגה לזמן ממושך.

  הליכים מקדמיים – שימוע פסילה מנהלית

  ככלל, לקצין ממונה יש סמכות לפסול את רישיונך למשך 30, 60 או 90 יום לפי העבירה. במעמד זה נבחנת רמת המסוכנות בהמשך מתן רישיון נהיגה ואמורה לתת תקופת "צינון", במידה והוחלט על פסילת הרישיון, יש באפשרותך להגיש בקשה לביטול או קיצור תקופת הפסילה, בקשה שצריכה להיות מוגשת באופן דחוף.

  ההליך העיקרי – הקראת כתב אישום

  ההליך מתחיל בזימונך להקראת כתב אישום בבית המשפט, שם תצטרך לתת מענה לכתב האישום (כלומר למה שמאשימים אותך) והאם אתה מודה או כופר בכתב האישום.

  במידה ואתה מודה, הדיון יעבור לטיעונים לעונש ולאחריו בית המשפט יגזור את דינך על פי הטיעונים של התובע ושלך.

  במידה ואתה מכחיש את ביצוע העבירה, התיק ייקבע להוכחות, במסגרתם יישמעו עדי התביעה (השוטרים שכתבו את הדוח, בוחן תנועה, ועוד), ולאחריהם ישמעו עדי ההגנה, לרוב מדובר בנאשם עצמו ועדים מטעמו ואף מומחים במידת הצורך.

  הסדרי טיעון

  לפני ההקראה או לאחריה, ניתן אם רוצים כמובן לנהל משא ומתן עם התביעה, לעניין תיקונים בכתב האישום, הסכמות על העונש ועוד.

  חומר חקירה

  הדבר החשוב ביותר לפני שמגיעים לבית המשפט או לכל הפחות לפני שנותנים תשובה של מודים או כופרים, זה צילום כל חומר החקירה מהתביעה, לא הרבה מהציבור יודעים אבל לנאשם או לעו"ד מטעמו יש זכות לצלם את כל חומר החקירה.

  האם צריך עו"ד במשפט תעבורה?

  כמובן שמדובר בשאלה אינדיבידואלית, יחד עם זאת, אין כלל ספק, כי בחירת עו"ד תעבורה מנוסה, יידע לבחון את חומר החקירה בצורה מעמיקה, יאסוף את כל הנסיבות של האירוע, על מנת להוביל לתוצאה מקסימלית בשביל הלקוח על מנת למזער נזקים מבחינת העונש הצפוי והגעה להסדר מקל או במקרים אחרים חתירה עד הסוף על מנת להגיע לזיכוי מהעבירה. חשוב לזכור, המדובר בסיכון מול סיכוי שניתן להעריכו לאחר עיון מעמיק בחומר החקירה ובנסיבות האירוע ובנסיבות הלקוח.

  עוד חשוב לזכור! הסיכון במשפטי תעבורה הוא גדול שכן מדובר בשלילת הרישיון בפועל, מאסרים, קנסות והגבלות נוספות.

  אשר על כן, מומלץ להסתייע בעורך דין תעבורה אשר יודע כיצד לנתח את חומר החקירה, לשאת ולתת עם התביעה, לחקור את השוטרים בבית המשפט ובכך לתת ביטוי הולם לאישומים שבהם הנהג מואשם לעומת חומר הראיות שמצוי בידי המשטרה.

  עו"ד אלון שליכטר, רכש ניסיון בייצוג בעבירות תעבורה, לרבות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים, מהירות מופרזת ועוד המשרד פעיל 24/7 ומייצג בכל הארץ!

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו

   

  חן יהושוע
  חן יהושוע
  07:32 16 Jan 22
  עו"ד אלון שליכטר סייע לנו בועדת משמעת והשיג עבורנו את התוצאה הטובה ביותר שלה שאפנו להגיע. הוא היה קשוב לאורך כל התהליך, לקח ברצינות את התיק, הקשיב והיה זמין עברונו.מודות על ההשקעה והרצון האמיתי לסייע ככל שניתן.
  זרינה פלכטר
  זרינה פלכטר
  16:49 27 Dec 21
  עו"ד אלון שליכטר הוא קשוב, מכיל, יסודי ומקצועי ביותר. סייע לנו במצב של ועדת משמעת והשיג עבורנו תוצאה מדהימה. מודות מקרב לב על השירות המדהים, ההשקעה והשאיפה לצדק שאכן התממש.
  אביטל קוז'ין
  אביטל קוז'ין
  10:00 01 Dec 21
  אלון עו"ד מקצועי, מקצוען ואיכותי מאוד!הוא היה שם כל אימת שהיינו צריכים אותו. ענה לכל שאלה, עודד וחיזק. אלוף!
  לקריאת כל הביקורות
  js_loader