עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  ביטול הרשעה פלילית – עורך דין פלילי אלון שליכטר

  (1)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל את הערעור אשר הוגש על ידי משרדנו וביטל את הרשעתה של סטודנטית למשפטים בעבירות של איומים והיזק לרכוש במזיד.

  כנגד לקוחת המשרד, סטודנטית למשפטים, הוגש כתב אישום אשר ייחס לה עבירות של איומים, היזק לרכוש וחבלה במזיד לרכב. בהליך בבית המשפט השלום בקריית שמונה כפרה במיוחס וניהלה דיון הוכחות במסגרתה זיכה אותה בית המשפט השלום מעבירת חבלה במזיד ברכב. יחד עם זאת, הרשיע אותה בעבירת האיומים והיזק לרכוש וגזר עליה מאסר על תנאי, צו מבחן, קנס כספי ופיצוי למתלוננת.

  בשל כך, פנתה הלקוחה אל משרדנו בו הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי בנצרת, לביטול הרשעתה.

  במסגרת הערעור נטען על ידי משרדנו כי שגה בית משפט השלום אשר הרשיע אותה, שכן המדובר באדם נעדר עבר פלילי, חלוף זמן ניכר מביצוע העבירה, נסיבות חייה מורכבות, שיקומה ייפגע והינה סטודנטית למשפטים יחד עם ולא תוכל לבצע התמחות ולעסוק בעריכת דין במידה ותורשע.

  יצויין, כי הכלל למי שנקבע שביצע עבירה פלילית הינו הרשעה בדין, ורק במקרים חריגים יורה בית המשפט על ביטול הרשעה.

  יחד עם זאת, ולאור הטיעונים של משרדנו, בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל את הערעור וביטל את ההרשעה, תוך שבית המשפט המחוזי מציין כי במידה וההרשעה תישאר על כנה, תגרום לפגיעה חמורה בשיקומה, ומקרה זה בא בגדרם של המקרים החריגים והורה על ביטול ההרשעה, ביטול רכיב הקנס והמאסר על תנאי.

  החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת מיום 30.08.17 – ביטול הרשעה:

  מהם התנאים הנדרשים לביטול הרשעה?

  על פי הלכת בית משפט עליון, נקבעו שני תנאים מצטברים הנדרשים להימנעות מהרשעת נאשם: ראשית, על ההרשעה לפגוע פגיעה חמורה בשיקום הנאשם ושנית, סוג העבירה מאפשר לוותר בנסיבות המקרה המסוים על ההרשעה, מבלי לפגוע באופן מהותי בשיקולי ענישה אחרים.

  למה יש חשיבות לסיום הליך פלילי ללא הרשעה?

  סיום הליך פלילי ללא הרשעה בעל מספר יתרונות בולטים. חוק המרשם הפלילי ותקנות השבים קובע רשימה של גופים אשר חשופים למידע הפלילי אודותינו, ולכן במידה והסתיים הליך פלילי עם הרשעה מספר רב של גורמים זכאים לראות אותו ובשל כך גם לא זכאים לעבוד בעבודות הדושות היעדר הרשעות פליליות, לרבות עריכת דין, נהג מונית, מתווך, אדריכל. חסם נוסף כאשר יש הרשעה פלילית הינו גישה להוצאת והחזקת רישיון נשק (פרטי / ארגוני), הוצאת אשרות עבודה (ויזה) בחו"ל, תפקידים ציבוריים ו/או בגופי המדינה, מכרזים ועוד.

  במידה והסתיים הליך פלילי ללא הרשעה, רק גורמים מצומצמים מאוד רשאים להיות חשופים למידע זה ואף לא זכאים לתת לו משקל בהחלטה להעסקה אדם כזה או אחר.

  משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר, מייצג חשודים ונאשמים במגוון עבירות בהליך הפלילי, על מנת להוביל לתוצאה הטובה ביותר בשביל הלקוח.

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו