Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  ביטול הרשעה בעבירות אלימות במשפחה ללא הוכחת נזק קונקרטי ועם צו מבחן בלבד

  (10)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  כתב אישום אלימות במשפחה

  א' תושב הצפון הגיע אל משרדנו לאחר מאבקים בהליך הגירושין ובעקבות כתב אישום אלימות במשפחה, דבר שמסב לו נזק רב הם במישור האישי והתעסוקתי והן במישור הליך הגירושין בו בת זוגו לשעבר, המתלוננת בתיק זה ומערבת גם את ילדהם המשותפים תוך ניכור הורי כלפיו.

  כתב האישום גולל תחילה עבירות של תקיפה ואיומים ועבירות רכוש בגין היזק לרכוש הביתי שלהם, עליהם התלוננה כי א' מבצע סדרת מעשי אלימות והכל בעיצומו של הליך גירושין פעיל. משרדנו כמובן קיבל את חומר הראיות, אשר העלה ספקות גדולות לגבי גרסתה ובמיוחד לאור כך שגם דובר על אירועים לפני שנים רבות. לאור הקושי הראייתי ומאחר ולקוח המשרד לא רצה להעיד עדים ממשפחתן העדיף להגיע להסדר טיעון עם התביעה יתוקן כתב האישום והוא יישלח לתסקיר שירות המבחן טרם הטיעונים לעונש.

  כאמור, במסגרת הסדר טיעון ולאחר תיקון כתב האישום, הודה הנאשם, בעובדות כתב האישום המייחס לו עבירות של היזק לרכוש במזיד ותקיפה סתם של בת זוג, לפי סעיפים 452 ו- 22 382(ב) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977, עוד הסכימו הצדדים כי במסגרת הסדר הטיעון, יוזמן תסקיר מטעם שירות המבחן, שיתייחס גם לסוגיית ההרשעה.

  תסקיר שירות המבחן לא המליץ על ביטול ההרשעה

  לאחר קבלת תסקיר שירות המבחן אשר הוגש לבית המשפט נקע כי בהעדר מענה טיפולי להפחתת רמת הסיכון להישנות עבירות דומות בעתיד ובשל העדר אינדיקציה לנזק או לפגיעה ממשית במצבו התעסוקתי כתוצאה מהרשעתו, לא המליץ שירות המבחן על ביטול הרשעתו.

  הטיעונים לעונש מטעם הצדדים ועתירת ההגנה לביטול ההרשעה

  התביעה התייחסה לעובדות כתב האישום המתוקן, ולכך שהנאשם הודה וחסך זמן שיפוטי, ציינה כי תסקיר שירות המבחן לא בא בהמלצה לביטול הרשעת הנאשם עקב התרשמותו לפיה קיים סיכון סביר להישנות העבירות בעתיד ללא התערבות טיפולית. עוד נטען כי הנאשם אינו עומד בתנאי הלכת כתב, משלא הוכחה פגיעה קונקרטית בתעסוקתו, ולפיכך, בקשה המאשימה לאמץ את המלצות התסקיר בנושא זה. בנוסף, עתרה להטלת מאסר על תנאי מרתיע, קנס כספי וחתימה על התחייבות. 

  משרדנו טען כי מבלי להמעיט מחומרת העבירות, הרי שמדובר במעשים ברף הנמוך. בנוסף, הנאשם הודה, לקח אחריות וחסך זמן שיפוטי יקר, הוא נעדר עבר פלילי וניתן לראות מתסקיר שירות המבחן כי הנאשם השתתף בצורה ניכרת בהליך שהתקיים ביחידה למניעת אלימות במשפחה. אשר לסוגיית ההרשעה, נטען כי הנאשם עומד להתחיל לימודי הייטק, וכי הרשעתו תפגע ביכולתו לעבוד בתחום זה וכן בדימויו העצמי. בבקר הדיון שנקבע לשמיעת גזר הדין / גמר הדין, הגישה ההגנה את הסכם העבודה האישי שנערך בין הנאשם ובין חברת XXXX בע"מ, לפיו במקרה של הרשעה שיש עמה קלון, תופסק עבודתו של הנאשם. עוד צויין כי בשיחה בעל פה הודיע לו המעסיק כי גם הרשעה אחרת תביא לפיטוריו. לאור האמור, ביקשה ההגנה לבטל את הרשעת הנאשם.

  החלטת בית המשפט לביטול ההרשעה בעבירת אלימות במשפחה ועם צו מבחן

  ביחס לתנאי הראשון של פגיעת ההרשעה בנאשם, הרי שלא הוכח כי הרשעה תביא מיניה וביה לפיטוריו של הנאשם, אך הוכח כי קיים סיכון ממשי לכך. חרף הדברים השונים שמסר הנאשם, ונוכח האסמכתא שהוצגה אני סבורה שניתן לומר כי הוכח סיכוי ממשי לפגיעה. ככלל, אין די בכך, אך נוכח איזון מכלול הנתונים בתיק זה, ביניהם מידת הפגיעה בערכים המוגנים ועברו הנקי של הנאשם, יש במידת הפגיעה הצפויה כדי לקיים את התנאי הראשון שנקבע בהלכת כתב על כן, הורה בית המשפט השלום בנצרת על ביטול הרשעת הנאשם עם צו מבחן בלבד – ללא של"צ (שעות לתועלת הציבור)

  להלן העתק מהחלטת בית המשפט השלום בנצרת המורה על ביטול הרשעת הנאשם בעבירות אלימות במשפחה

  הבנתם שאתם צריכים ייצוג משפטי איכותי? מוזמנים ליצור קשר עם משרדו של עו"ד אלון שליכטר ונשמח לתאם עמכם פגישה. משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר, בעל ניסיון ומייצג חשודים ונאשמים במגוון עבירות בכל שלבי ההליך הפלילי, לרבות עבירות אלימות במשפחה, עבירות מין במשפחה, עבירות סמים ועוד.

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו