עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  מהו תפקידו של עורך הדין בשחרור ממעצר?

  ()

  שלילת החירות של אדם עוד לפני שנקבע ע"י בית משפט כי הוא אשם היא עונש חמור מאוד. למעשה יש מקרים שבהם אדם מושם במעצר עוד לפני שאפילו הוחלט על הגשת כתב אישום, כשלפעמים המטרה היא להפעיל לחץ על אותו חשוד להודות בעבירה (שאולי ביצע ואולי גם לא) או לשתף פעולה עם המשטרה. במצבים אלה כדאי מאוד לפנות אל עורך דין מנוסה, שיש לו חלק נכבד בשחרור ממעצרים לא הכרחיים.

  איזון מול המשטרה והתביעה

  האזרח הקטן נמצא תמיד בעמדת נחיתות מול המערכת. כשישנו חשד לביצוע עבירה פלילית, כלומר מצב שבו המדינה היא התובעת (גם אם העבירה בוצעה כנגד אדם פרטי), מתחדדים פערי הכוחות בין התביעה והמשטרה לבין האדם. ליווי צמוד של עורך דין פלילי מיומן מנטרל לפחות חלק מהפער הנ"ל, ובעיקר מונע מעצר שרירותי – למשל כי החשוד לא מודע לכל זכויותיו, או לא יודע איך להציג את הצד שלו באופן המיטבי.

  איתור ליקויים בחקירה

  תפקיד נוסף של עורך דין שמייצג את מי שמובא להארכת מעצר – גם מעצר ימים (מעצר חשודים לפרק זמן של עד 15 ימים) וגם מעצר עד תום ההליכים (אופציה רלוונטית לאחר הגשת כתב אישום, כשבמקרה כזה השופט מוסמך לפסוק על מעצר ללא הגבלת זמן) – הוא לאתר ליקויים בחקירת המטרה. על בסיס ליקויים אלה הוא מערער את התמונה המוצגת ע"י המשטרה והתביעה לבית המשפט, ועשוי להטות את הכף לטובת שחרור ממעצר.

  שכנוע השופט שלא נשקפת סכנה לציבור

  בחלק מהמקרים העילה למעצר היא חשש מפני סכנה לציבור או פגיעה באנשים ספציפיים הקשורים לחקירה או לכתב האישום. במצב כזה תפקידו של עורך הדין הוא לשכנע את בית המשפט כי לא נשקפת סכנה שכזו, בין השאר באמצעות הצעת חלופות למעצר – למשל מעצר בית. חלופות שונות גם מנטרלות את החשש מפני בריחת האדם לפני שיושלמו ההליכים המשפטיים נגדו.

  עו"ד אלון שליכטר הוא עורך דין פלילי עתיר ניסיון, ובפרט בייצוג חשודים ונאשמים העומדים בפני הארכת מעצר. שירות זה ניתן על-ידיו בזמינות הגבוהה המתבקשת, ובנחישות רבה.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו