Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  עורך דין הטרדה מינית

  (76)

  לייעוץ מיידי
  חייגו 054-6762373

  מדי שנה מוגשות למעלה מ-5000 תלונות על הטרדות מין בשנה. מדובר הטרדות ברמות שונות, הן פיזיות והן מילוליות. אל מול כמות זו, יש לציין שרק שמינית מהתלונות הופכות בסופו של דבר לכתב אישום. צריך לציין שעל פי סקרים, הרי 67 אחוז מהנשים היהודיות ו79 אחוז מהנשים הערביות, הוטרדו מינית. עם זאת, ידוע שלא כל אישה שחוותה הטרדה מינית, מתלוננת על כך למשטרה.

  בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות גידול ניכר במספר התלונות על הטרדה מינית, הדבר הנובע מסיבות שונות, הן מהחמרה בחוק, חידוד נהלים במקומות עבודה ובמקומות אחרים לגבי הטרדות מין וכן חשיפה תקשורתית גדולה אשר מבליטה את התופעה ומעודדת נשים, שהן הנפגעות העיקריות, להתלונן במשטרה על כך. זכורה לכולם אמירתו של השופט מישאל חשין ז"ל "כשאישה אומרת לא, היא מתכוונת ללא, אין לא שהוא כן".

  לפני שנסביר כיצד מתמודדים מבחינה משפטית עם הטרדה מינית, מתי יש לשכור עורך דין עבירות מין ומי אמור לשכור אותו, נסביר בקצרה מה זו הטרדה מינית על פי החוק. החוק קובע שהטרדה מינית היא התנהגות של כפייה או בריוניות שמתבטאת באופן מיני, הבטחה לתגמול תמורת מעשה מיני, סחיטה באיומים בהקשר מיני, הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, התייחסות מבזה ומשפילה בעלת יחס מיני, הפצת תמונות וסרטונים בעלי תוכן מיני. החוק בישראל נגד הטרדה מינית חוקק בשנת 1988, ותוקן בשנת 2014 בהתאם לשינויים בטכנולוגיה (אינטרנט וסלולר).

  מי אמור לשכור עורך דין המתמחה בהטרדות מיניות?

  הטרדה מינית זו עבירה פלילית שיש בה עוולה אזרחית, על כן, מי שאחראי על התביעה במקרה זה, היא המדינה שמייצגת את הציבור ובפרט את הקורבן. אם הקורבן מעוניין לתבוע את המטריד, הוא יכול לעשות זאת רק דרך משפט אזרחי, כלומר מתוך כוונה לקבל פיצויים.

  מי שנאשם בהטרדה מינית, צריך לשכור עורך דין עבירות מין. הוא ייצג אותו בעת החקירה וידאג לשמור שהמשטרה שומרת על הזכויות שלו ולאחר מכן, במידת הצורך הוא ייצג אותו גם בבית משפט, בעת שהוא יוגדר כנאשם.

  במסגרת עבירת הטרדה מינית על התביעה להוכיח שהמעשה התרחש ואכן היתה הטרדה. בדומה למשפטים אחרים, הנאשם לא צריך להוכיח שלא היתה הטרדה מינית אלא להתגונן מפני הטענה שכן היה. לשם כך עורך דין עבירות מין בת"א או בכל מקום אחר, יטען שהמקרה לא קרה או לחילופין, שלא היתה הטרדה אלא מצב בו הצד השני הראה נכונות ועניין, בין אם במעשים ובין אם במילים.

  צריך לומר, עם השנים בית המשפט נוטה יותר לקבל את טענות התביעה במקרה של הטרדה מינית, בפרט אם מדובר במקרים בהם שני הצדדים אינם נמצאים בעמדה שווה. כלומר, אם הנאשם הוא מעסיק, מרצה, מורה ומי שהתלונן נמצא בדרגה נמוכה ממנו, יהיה הרבה יותר קל לבית המשפט לקבל את כתב האישום כלשונו. במיוחד אם התביעה תוכיח שלא מדובר במקרה יחיד, אלא בדפוס חוזר. אז עורך דין עבירות מין יצטרך להוכיח שכל המקרים האלה לא התרחשו.

  אם אתם מחפשים עו"ד עבירות מין בתל אביב, זה הזמן לפנות אלינו, משרדו של אלון שליכטר, ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ולייצג אתכם בכל עניין. אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או דרך אתר האינטרנט ותוך זמן קצר נענה לפנייתכם. אם אתם נאשמים בהטרדה מינית, אל תהססו, פנו אלינו עוד היום ונשמח לייצג אתכם. צוות המשרד שלנו מנוסה בתביעות מסוג זה ועד היום ייצגנו לקוחות רבים במשפטי עבירות מין.

  הטרדה מינית – במסגרת יחסי עבודה, ניהול רפואה וטיפול

  יחסים במסגרת יחסי עבודה – מה החוק אומר?

  הרבה בכירים לרבות מנהלים, עובדים עם סמכויות, רופאים, מטפלים, מפקדים, ועוד אינם מודעים למעשה כי חוק איסור הטרדה מינית, שמטרתו לאסור הטרדה מינית כדי להגן על כבודו של אדם, על חירותו ועל פרטיותו, וכדי לקדם שוויון בין המינים (כך על פי הגדרת החוק עצמו), למעשה היום לא פעם משמש ככלי שיכול לפעול כנגדם – דבר המחליש את החוק ופוגע גם במי שהחוק אמור להגן עליו ובעיקר על מי ששמו, חירותו ועתידו חשוף בפני הליך פלילי וסכנת איבוד הפרנסה ותביעה אזרחית במאות אלפי שקלים.

  מהי הטרדה מינית?

  החוק למניעת הטרדה המינית מגדיר רשימת מקרים אשר בנסיבות מסוימות יכולים להוות עבירה של הטרדה מינית:

  עבירה סחיטה באיום כאשר האדם נדרש לעשותו הינו בעל אופן מיני.

  עבירת המעשה המגונה, הינה גם יכולה להוות הטרדה מינית. יש לשים לב כי "מעשה מגונה" הינו מושג רחב ומצריך כי יעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים.

  הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות

  התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות

  התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית

  פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום.

  התייחסות החוק

  למעשה, אנו רואים כאשר המדובר בהתייחסות מינית או הצעות מיניות, לחוק שתי דרישות מרכזיות, האחת התייחסויות חוזרות, כלומר פעם אחת לא תהווה עבירה והשנייה דרישת התנגדות מסוימת מהמוטרד.

  למרות זאת, כאשר מדובר בהצעות או התייחסויות, המופנות, למטופל, במסגרת טיפול נפשי, בריאותי, רפואי או פארה-רפואי – תוך ניצול תלות של המטופל במטפל או לעובד במסגרת יחסי עבודה, תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או לקטין או לחסר ישע – תוך ניצול יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול, ואם טרם מלאו לקטין 15 שנים – גם בלא ניצול יחסים כאמור, ובלבד שהמטריד אינו קטין, לתלמיד או לסטודנט תוך ניצול יחסי מרות בלימודים אין דרישה כי המוטרד לא הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות או בהתייחסויות האמורות, אך מתווספת דרישה של "תוך ניצול יחסי מרות". כלומר, על מנת שתהיה אחריות פלילית אף אם אכן יש התייחסות מינית היא צריכה להיות כזאת שנעשתה תוך ניצול של מעמדו ותפקידו של המטריד.

  בנוסף, על פי חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, תשמ"ח-1988, יורדת הדרישה הנוספת כאשר מדובר על מסגרת יחסי עבודה שם די בהצעה או בהתייחסות אחת בלבד. אמור מעתה, כי מעסיק או ממונה מטעמו לרבות קבלן כוח אדם המתייחס או מציע פעם אחת בעניין מיני כלפי עובד או בדורש עבודה תוך ניצול יחסי המרות ואף המוטרד לא הראה התנגדות כלשהי עובר עבירה פלילית.

  מה העונש והנזקים הצפויים?

  מעבר להכפשת השם, המוניטין, עובר עבירה פלילית על החוק למניעת הטרדה מינית חשוף ראשית להרשעה, דבר הרה גורל לרוב האוכלוסייה, שכן ישנן מקצועות רבים שהרשעה בהן גוררת עמידה לדין משמעתי במקרה הטוב ובמקרה הרע איסור עבודה במקצוע לצמיתות ובשל כך איבוד הפרנסה. מלבד זאת תלוי באופי העבירה ונסיבות נוספות, למשל בעבירות של מעשה מגונה, אף עונשי מאסר בפועל. בפן הנזקי הרשעה או תביעה אזרחית עד 120,000 ₪ ללא הוכחת נזק.

  חשיבות ייעוץ משפטי מעו"ד פלילי

  לכן, מובן לכל קורא כי ישנן הגדרות משפטיות ומושגי שסתום, אשר בנסיבות מסוימות יכולות להיחשב כהטרדה מינית או מעשה מגונה ובמקרים מסוימים המדובר בהתנהגות תמימה המקובלת בין אנשים בחברה. ייעוץ משפטי מעו"ד פלילי מנוסה טרם חקירה משטרתית, בירור במקום העבודה או בכל פורום אחר הינו גורלי שכן ביכולתו להשפיע בצורה משמעותית על ההמשך ההליכים בעתיד ככל שיהיו וגדיעתם ככל הניתן בשלב הראשוני.

  ניתן ליצור קשר עם משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר בטלפון 054-6762373

  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו

   

  עורך דין הטרדה מינית בעבודה

  סביבת העבודה המודרנית של ימינו משלבת עבודה משותפת של נשים וגברים יחד. מקום שבו מתקשה אחד לכבוש את יצרו המיני, יסבול האחר אגב כך מנזקים נפשיים וגופניים שילוו אותו כל ימיו. להבדיל מזה, לא אחת ימצא עצמו אדם חשוד במעשים המהווים הטרדה מינית כאשר אלה אינם אלא פרי עלילת שווא או מעשה נקם. יחסי עבודה ומרות, יחסים היררכיים ופיקודיים כמו גם יחסים בתוך התא המשפחתי משמשים מדי יום בסיס למעשים פוגעניים העולים בגדר הטרדה מינית לפי חוק איסור הטרדה מינית. לשם קבלת מענה משפטי מקצועי, יש להסתייע בשירותיו של עורך דין הטרדה מינית. הכוונה היא, כמובן, אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

  עו"ד הטרדה מינית אלון שליכטר

  משרד עו"ד אלון שליכטר עוסק בליווי וייצוג מקצועי ומסור של נפגעי הטרדה מינית וכן חשודים ונאשמים בעבירות של הטרדה מינית לאורך שלבי החקירה וההליך הפלילי ומשקף ללקוחו את מלוא זכויותיו והאפשרויות העומדות בפניו בנסיבות, בדגש על נאמנות, רגישות ודיסקרטיות מלאה.

  עורך דין הטרדה מינית – מהי הטרדה מינית?

  החוק למניעת הטרדה מינית מיועד להגן על כבודו של אדם, על חירותו ועל פרטיותו ולקדם שיוויון בין המינים. המעשים העולים כדי הטרדה מינית הם סחיטה באיומים בעלת אופי מיני, מעשים מגונים, הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, התייחסויות חוזרות המופנות לאדם ומתמקדות במיניותו וכן התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו לרבו נטייתו המינית.

  בשנת 2014, וברוח התקופה, תוקן החוק באופן שבו נאסרו על פיו גם פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקדים במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו ולא ניתנה הסכמתו לפרסום.

  החוק למניעת הטרדה מינית קובע עונשי מאסר ארוכים למטרידים כביטוי לחומרת העבירות והשאיפה להוקיע מעשים מעין אלה, המבטאת אינטרס ציבורי מובהק.

  לצד כל אלה, לא ניתן להתעלם מן העובדה שנוסח החוק למניעת הטרדה מינית מאפשר בנסיבות מסוימות התפתחות חשדות לאו דווקא מבוססים כלפי המטריד לכאורה, וכשם שמעשים העולים בגדר הטרדה מינית לפי החוק מותירים נפגעים בגוף ובנפש, כן מסתיימים לא אחת חשדות בקול ענות חלושה ונחתמים בהודאת המתלונן כי מדובר בתלונת שווא.