עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  ביטול רישום פלילי

  ()

  רישום פלילי שנצבר נגד אדם נאסף לכדי המרשם הפלילי, שהוא מאגר מידע שמכיל מגוון רישומים משפטיים: החלטות משפטיות, תיקי חקירה והרשעות. המאגר מנוהל על ידי משטרת ישראל, זאת כשם שקבוע בחוק המרשם הפלילי. ישנם מקרים מסוימים בהם ניתן לקיים ביטול רישום פלילי, וכך לטהר את שמו של אותו אדם שהואשם. כיצד ניתן לעשות זאת? במאמר הבא.

  מהו רישום פלילי?

  החוק מחייב את משטרת ישראל לנהל רישומים על כל אדם שהורשע, ושהמקרה שלו נידון בבתי דין או משפט פליליים בשל עבירות שהואשם בהן. בין היתר ניתן למצוא צווים לביצוע עבודות שירות, צווי מבחן, כתבי מבחן להימנעות מפני עבירה, החלטות בית משפט בנוגע לקטינים שהורשעו בעבירה פלילית ועוד. כמו כן, המרשם הפלילי יכול לכלול גם מידע ופרטים אודות תיקי חקירה של גופים רשמיים כמו מצ"ח, מס הכנסה, מע"מ וכו', אשר מחויבים בהעברת דיווחים למשטרה.

  את הרישום הפלילי ניתן לבטל במספר דרכים, כל עוד עומדים בתנאים מסוימים שמתבקשים. חשוב להבין שלא מדובר בביטול רישום פלילי מוחלט, משום שישנם כמה גופים ספורים שהם עדיין בעלי נגישות לרישומים, גם לאחר מחיקתם.

  מה המשמעות של ביטול רישום פלילי?

  הסיבה המרכזית לביטול רישום פלילי, נעוצה בדרישות בעת ראיונות לקבלת משרה. ישנם מעסיקים שעדיין דורשים ממועמדים לתפקידים שונים להציג בפניהם תעודת יושר, כתנאי מחייב להעסקתם, ואילו אם הם מתוודעים לכך שיש להם רישומים פליליים, הסיכוי שיתקבלו לעבודה יפחת. מעבר לכך שזה מכתים את שמם ויוצר רושם שמדובר בעבריינים, אותם אנשים שהורשעו בפליליים נחסמים מפני הגשת מועמדות למשרות מסוימות, ביניהן סוכן מכס או ביטוח, קבלן בניין, מתווך מקרקעין, נהג מונית או אוטובוס ועוד.

  אפשריות להתיישנות או ביטול רישום פלילי

  לכל הרשעה מוגדרים זמן התיישנות וזמן מחיקה, אולם קיימות עבירות שזמן מחיקתם נכנס לתוקפו תוך זמן קצר יותר, ולחלופין כאלו שלא חלה עליהן כלל התיישנות או האפשרות למחיקתם. יש מספר שיקולים מנחים בביטול רישום פלילי של תיקים שהם כבר סגורים: סוג העבירה (עוון או פשע), כמה זמן עבר ממועד ביצוע העבירה, הגיל של הנאשם בזמן ביצוע העבירה, מספר הרישומים הפליליים העומדים כנגד הנאשם, מהות העבירות ומידת החומרה שלהן. מעוניינים למחוק רישום פלילי? עו"ד אלון שליכטר הוא עו"ד המומחה בפלילים, פנו אליו עוד היום לייעוץ.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו