Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  פסילה מנהלית

  (18)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  מהי פסילה מנהלית?

  לקצין משטרה יש סמכות להורות על פסילה מנהלית ל- 30 יום בגין עבירת תנועה חמורה כמפורט בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה. בדר"כ, המדובר על עבירות מהירות ועבירות של נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים.

  לקצין משטרה יש סמכות לפסול מנהלית ל- 60 יום בגין תאונת דרכים שבה נחבל אדם או נגרם נזק לרכוש.

  לקצין משטרה יש סמכות להורות על פסילה מנהלית ל- 90 יום בגין תאונת דרכים שבה נהרג אדם.

  שימוע בהליך של פסילה מנהלית בפני הקצין הממונה

  החלטה על פסילה תינתן לאחר שניתנה לנהג או לבא כוחו הזדמנות לטעון טענותיו, כלומר ניתן להגיע עם עורך דין לתעבורה מטעמכם להליך השימוע בפני הקצין הממונה, על מנת לשכנע אותו להימנע לחלוטין מהפסילה המנהלית ו/או לקצרה.

  אמות המידה שנלקחים בחשבון בעת ההחלטה בדבר הפסילה המנהלית

  • הרשעות קודמות של הנהג.
  • מידת הסיכון שגרם הנהג לעצמו ולאחרים.
  • חומרת העבירה והשפעה של גורמים אחרים (נהגים ודרך).
  • עניין ציבורי או עדיפות של היחידה במלחמה בעבירה מסוימת.
  • נסיבות מיוחדות.

  ביטול ו/או קיצור פסילה מנהלית על ידי בית משפט

  במידה וקצין משטרה פסל מנהלית את רישיון הנהיגה, ניתן במקרים המתאימים ומומלץ לאחר התייעצות עם עורך דין לתעבורה, לשקוד על הגשת בקשה לביטול / קיצור הפסילה המנהלית ערוכה בצורה מקצועית יחד עם מסמכים מתאימים ולהגישה במהירות לבית המשפט. דיון בעניין זה בדר"כ נקבע תוך שבוע ימים אצל שופט תעבורה תורן, גם במקרה זה מומלץ להיות מיוצגים על ידי עורך דין לתעבורה, על מנת למקסם את הסיכויים לקבלת הבקשה על ידי בית המשפט ולהחזרת רישיון הנהיגה במהרה!.

   

  על הכותב: עו"ד אלון שליכטר עוסק במשפט הפלילי ודיני התעבורה, בעל ניסיון, ידע ומקצועיות בתחומים אלו. כמו כן, עו"ד אלון שליכטר פועל עבור כל תיק בבניית אסטרטגיה באופן אישי כ"מעשה חייט" וזאת על פי נסיבות התיק והנסיבות האישיות. בנוסף, עו"ד אלון שליכטר, פועל עבור כל לקוח בנאמנות מלאה, דיסקרטיות ונחישות וזאת על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר!


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו

   

  ביטול פסילה מנהלית

  קצין משטרה המעכב אותך אגב ביצוע עבירת תעבורה, רשאי בנסיבותיה לפסול את רישיונך לתקופה מוגדרת במהלכה יאסר עליך לנהוג, טרם קיום הליך ובירור שיפוטי כדי למנוע ממך לסכן את ציבור הנהגים ויתר משתמשי הדרך. פסילת מנהלית נמצאת גם בגדר סמכותו של משרד הרישוי שרשאי לפסול את רישיונו של נהג למשך 3 חודשים עם צבירת 36 נקודות ולמשך 9 חודשים עם צבירת 72 נקודות. משטרת ישראל ומשרד הרישוי הן רשויות מנהליות – ומכאן השם: פסילה מנהלית. אדם שנוהג בזמן פסילה מנהלית מפר אפוא צו מנהלי וצפוי למאסר. משרד עו"ד אלון שליכטר מומחה בדיני תעבורה – פנה לייעוץ ובחינת האפשרויות לבטל את הפסילה או להפחית מתקופתה ולהשאיר את רישיונך בידיך.

  כיצד להקל את הגזירה בפסילה מנהלית?

  ראשית, מומלץ להקדים פניה לעו"ד תעבורה העוסק בייצוג נאשמים בעבירות תעבורה וטיפול בבקשות לביטול פסילות מנהליות. פקודת התעבורה מעניקה לבית המשפט לתעבורה סמכות להורות על ביטול פסילה מנהלית או על קיצורה במסגרת בקשת לביטול פסילה מנהלית אותה יש להגיש לבית המשפט לתעבורה. בנקודה זו מומלץ לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר לו הכלים להוכיח לבית המשפט כי כאשר לקוחו אינו מהווה סכנה בעת נהיגה וכי בנסיבותיו מתקיימים התנאים לביטול הפסילה המנהלית.

  עורך דין פסילה מנהלית

  פסילה מנהלית היא בידיו של קצין המשטרה, אשר ניתנת לו הסמכות לפסול את רישיון הנהיגה אגב עבירת תעבורה – עוד טרם קיום הליך המשפטי בפני בית המשפט. פסילה מנהלית מוטלת על ידי רשות ציבורית, משטרת ישראל, להבדיל מפסילה שיפוטית אשר מוטלת על ידי בית המשפט. זקוקים לסיוע בנושא? עורך הדין אלון שליכטר מתמחה בין היתר בענייני תעבורה ופסילות מנהליות.

  עורך דין תעבורה מנוסה בתיקי פסילה מנהלית

  רצוי ומומלץ להתייעץ ולשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה מנוסה, עו"ד אלון שליכטר המתמחה בדיני תעבורה, על מנת להגיע עמך לתחנת המשטרה לשימוע בפסילה המנהלית בפני הקצין או בבקשה לביטול או קיצור הפסילה המנהלית שהוטלה בבית המשפט. עורך הדין יוכל לייעץ וללוות אותך בהליך זה, כמו גם להצביע על קושי ראייתי כזה או אחר, הצגת נסיבות אישיות על מנת להוביל להשבת רישיון הנהיגה.

  כיצד מבטלים פסילה מנהלית?

  כפי שצוין, הפסילה המנהלתית לא מתרחשת באופן מידי, והנהג צריך להתייצב לשימוע בנוכחות קצין משטרה. בשימוע קצין המשטרה שומע את גרסתו של הנהג לאירוע, ובהתאם לנסיבות מקבל החלטה. במצבים כאלו כדאי ואף חייב להתייצב לשימוע עם עורך דין מייצג, שכן הוא יוכל להכין את הנהג לכך. בהיעדר ייצוג משפטי, הסבירות שהשימוע יהיה חד ומהיר והנהג ייצא ללא הרישיון שלו מחדר המשטרה הוא גבוה.

  במידה וקצין המשטרה מחליט על פסילה, קיימת אפשרות להגשת ערעור לבית המשפט לתעבורה, ובמידה והוא יחליט כן הפסילה תבוטל. ההחלטה הזו מתקבלת על פי הערכת הסכנה הנשקפת לביטחון הציבור במידה והנהג יורשה לחזור לנהוג, וכן לוקחים בחשבון את הראיות ואת עברו של הנהג על הכביש. במידה וגם בית המשפט לתעבורה מכריז על פסילה, ניתן יהיה לערער לבית המשפט המחוזי.

  התייעצות עם עורך דין תעבורה

  כאשר חוששים מפני אובדן רישיון הנהיגה לאור פסילה מנהלתית, יש להתייעץ מיד עם עורך דין מומחה בתחום. ההתייעצות צריכה להתקיים עוד לפני השימוע, כך שיהיה זמן להיערך אליו ובמידת הצורך גם להתייצב עם עורך הדין לשימוע. עו"ד שיעמוד לצדכם ויוכל לסייע לכם, הוא עו"ד אלון שליכטר המנוסה בתיקים מסוג זה.

   

  פסילה מנהלית של רישיון נהיגה

  פסילה מנהלית נעשית על ידי שוטרים, במקרה בו לשוטר היה יסוד סביר להניח כי נהג ביצע עבירת תעבורה. בסמכותו של השוטר לדרוש מהנהג להתייצב לשימוע בפני קצין משטרה, ואם הוא מוצא כי יש להגיש כתב אישום בגין אותה העבירה נגד הנהג, באפשרותו לשלול את רישיונו של הנהג לפרק זמן של 30 ימים.

  פסילה מנהלית של רישיון נהיגה לפרקי זמן ארוכים

  לצד מספר עבירות תעבורה שמאפשרות פסילה מנהלית של 30 ימים, ישנן עבירות חמורות יותר, שבעקבותיהן קצין המשטרה יכול לפסול מנהלתית רישיון ל-60 ואף ל-90 ימים:

  • פסילה מנהלית ל-60 ימים – כאשר הנהג ביצע עבירה שהביאה לתאונת דרכים בה נגרם נזק לרכוש או חבלתו של אדם.
  • פסילה מנהלית ל-90 ימים – כאשר הנהג ביצע עבירה שהביאה לתאונת דרכים בה נהרג אדם.