Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי אלון שליכטר

מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון

ליעוץ ראשוני חייגו

054-6762373

משרד עו’’ד פלילי אלון שליכטר

השאירו כאן פרטים או התקשרו 054-6762373

  צו הרחקה

  (164)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  הוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד

  חוק מניעת הטרדה מאיימת, תשס"ב-2001

  לקוחת המשרד פנתה אלינו לאחר שאדם איתו אין לה היכרות מוקדמת, התחיל להטריד ולאיים עליה באמצעות הודעות. משרדנו ליווה אותה החל משלב הוצאת צו הרחקה למניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד.

  בית משפט השלום בתל-אביב הוציא עוד באותו היום צו למניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד.

  מספר ימים לאחר מכן, התקיים הדיון במעמד שני הצדדים. בו משרדנו טען להטרדות החוזרות והאיומים כלפי הלקוחה, תוך הצגת ראיות ושאלות נוקבות את הצד שכנגד ובשל כך הנחיצות בצו הגנה מבית המשפט ולתקופה המקסימלית.

  בית המשפט השלום בתל-אביב, קיבל את מלוא טענות המשרד, והוציא תחת ידו צו כנגד האדם לתקופה המקסימלית על פי החוק לשישה חודשים בו נאסר עליו ליצור עימה קשר, להימצא 100 מ' מרוחק ממנה, לא לארוב או להתחקות אחריה.

  להלן, החלטת בית משפט השלום:

  משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר, בעל ניסיון מלווה ומייצג בהליכי צו הטרדה מאיימת בבתי המשפט ברחבי הארץ.

  ניתן ללמוד עוד בהרחבה על נושא צו למניעת הטרדה מאיימת במאמר המשרד צו הרחקה אלימות במשפחה | צו הגנה | צו למניעת הטרדה מאיימת

  ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלון שליכטר

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  אודות המשרד

  המשרד מייצג באופן יום-יומי עשרות לקוחות בכל הארץ בדין הפלילי והתעבורה, דבר המקנה ניסיון מעשי מול מגוון גורמים. כל תיק שמגיע למשרד נבחן בצורה קפדנית ומדוקדקת, תוך סדר פעולות מיוחד שהוקם לאחר ניסיון רב, דבר המבטיח ייצוג מקצועי מבחינת קבלת כל החומר הרלוונטי, פסיקה רלוונטית למקרה הספציפי, איתור מומחים, בדיקת קווי הגנה אפשריים, הליכי שיקום ועוד.

   

   

  ממליצים עלינו

   

  הוצאת צו הרחקה

  צו הרחקה – או בשמו הרשמי, צו למניעת הטרדה מאיימת – נועד לספק הגנה למי שנמצא או נמצאת תחת איום. הבקשה מוגשת לבית משפט שלום, ואם הגורם שאותו רוצים להרחיק הוא קרוב משפחה (בהווה או בעבר), אפשר לפנות גם לבית משפט לענייני משפחה. ההרחקה עשויה לכלול מספר רכיבים: איסור ליצור קשר עם מגיש או מגישת הבקשה (בכל דרך שהיא), איסור להתקרב אליהם (כולל חובה להימצא במרחק מינימלי מהדירה, הרכב, מקום העבודה, מקום הלימודים וכל מקום אחר שהם שוהים בו באופן קבוע), וגם איסור לשאת נשק.

  לאחר הוצאת צו הרחקה יתקיים דיון נוסף, במעמד מי שהצו נוגע אליו. על-מנת שהצו יישאר בתוקף, ויכלול את כל האיסורים הנחוצים, מומלץ להיעזר בעורך דין בקיא בתחום – עו"ד אלון שליכטר מספק את השירות הזה בזמינות מרבית ומתוך מחויבות אמיתית.

  באילו מקרים אפשרית הוצאת צו הרחקה?

  * הטרדה מאיימת – החוק מגדיר מספר מצבים כ"הטרדה מאיימת": מעקב אחרי אדם אחר, הצבת מארב באופן שפוגע בפרטיות של אדם אחר, איום על אדם (כולל מצב שבו המטריד מאיים לפגוע בעצמו), פגיעה בחופש התנועה של אדם, פגיעה בשמו הטוב של אדם או ברכושו, וגם יצירת קשר בניגוד לרצונו של האדם. כל הטרדה שכזו היא עילה לקבלת צו הרחקה.

  * סכנה – גם אם לא התבצעה בפועל הטרדה מאיימת, אולם ישנה סכנה עקב ההתנהגות של אדם מסוים, ניתן לבקש כנגדו צו הרחקה.

  * חשש לביצוע עבירת מין – כשההתנהגות של אדם מסוים מייצרת חשש שהוא עומד לבצע עבירת מין, אפשר, וכדאי כמובן, לבקש נגדו צו הרחקה.

  * פגיעה באדם אחר – גם כנגד מי שפגע באדם אחר, ביצע בו עבירת מין או כלא אותו ניתן לבקש צו הרחקה.

  מחויבות אמיתית מתוך מודעות לגודל האחריות

  הוצאת צו הרחקה היא שירות שניתן מתוך מודעות לגודל האחריות – גם לתחושת הביטחון של מבקש או מבקשת הצו וגם לביטחון בפועל. עו"ד אלון שליכטר מודע היטב לחשיבות הצו, ומשקיע את כל המשאבים הנחוצים גם בהכנת הבקשה וגם בהיערכות לדיון שבו יוחלט אם להשאיר את הצו.